olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

ТОП-10 цитат Басилашвілі: Про Крим, Україну та білі списки Кириленка

До 81 річчя з дня народження відомого актора Олега Басилашвілі найяскравіші висловлювання про останні події в Україні. Вперше Олег Басилашвілі знявся в кіно в 1956 році. Це була картина Григорія Нікуліна та Володимира Шредера "Наречена". Після цього він зіграв у багатьох інших картинах серед яких: "Піднята цілина", "Змова послів", "Великий вальс", "Вокзал для двох", "Ідіот" та інші.

Але у більшості глядачів актор стійко асоціюється з роллю Воланда у популярному серіалі "Майстер і Маргарита".

БАСІЛАШВІЛІ

Крім того, в українців Басилашвілі викликає повагу завдяки своїй чесній громадянській позиції.

Зауважимо, що від початку російсько-української війни актор відкрито та активно підтримував Україну. Актор закликав сепаратистів скласти зброю та розкритикував анексію Криму.

10 цитат Басилашвілі, які присвячені останнім подіям в Україні:

- Вважаю, складання будь-яких списків у культурі - справа неблагородна (щодо білого списку діячів, які створив Мінкульт України - ред.). Існує культура як єдине ціле, яка пов'язує обидва наших народи - український і російський, і інші народи, що живуть в Російській Федерації. Потрібно надати якомога більше сприяння всім працівникам культури для того, щоб вони їздили один до одного в гості, і зміцнювали нашу дружбу і взаємодію. Тільки культура може згуртувати наші народи і змусити їх жити разом. Не означає, що в одній державі, але залишатися народами братніми, дружньо налаштованими, з хорошими економічними зв'язками. А створення подібних списків, як мені здається, справа неблагородна

- Крим - не іграшка: відібрав - віддав назад. Народ Криму - також не іграшка. Треба рахуватися з тими, хто там живе. Був проведений референдум і дійсно, я в це вірю, велика частина кримчан висказалась за приєднання до Росії. Але уявіть собі, що Кубань проголосує за те, щоб приєднатися до США. Значить, Штати можуть зайти туди і заволодіти Кубанню? І як би ми назвали цей акт? Напевно, окупацією...

- Нічого зрозуміти не можна. ЗМІ не доносять до мене повну картину того, що відбувається. Чому туди (на Донбас - ред.) їдуть якісь добровольці з Росії? Яким чином вони туди проходять? Є ж кордон!... Він повинен бути закритим. А тут десятки, сотні добровольців зі зброєю його перетинають. Як таке можливо?

- Чи хочемо ми смерті солдат з тої чи іншої сторони? Це ж наші браття, наші діти, наші онуки. Припиніть це будь-яким способом, властивим людині, а не звіру. Жадібність, честолюбство, політичні амбіції - не найкращі порадники в цьому питанні. Будьте людьми, припиніть війну. Подумайте, що скажуть про нас наші з вами нащадки!

- В російській Конституції є рядок, в якому говориться: наша країна - вільна. Значить, громадянин, артист має право робити все, що не заборонено законом. За що засуджують Макаревича? За те, що він дав концерт у країні, з якою Росія формально не знаходиться у недружніх стосунках. Війну не оголошено, офіційно її немає. Чому Макаревич не може співати в цій країні, де у нього запланований концерт?

- Зараз я, чесно кажучи, дуже мало дивлюся телевізійні програми, але інколи доводиться. Вмикаєш, а там - Соловйов або ще хтось. І - набір людей, який вже позастрягав у зубах. Все ті самі люди, що говорять ті самі слова, за які мені буває просто соромно. Чому це відбувається? Думаю, що слово "патріотизм", яке часто зараз звучить, сприймається неправильно, вкрай убого.

- Раб сидить в наших генах ще з рюриковщини. Лакей Фірс в "Вишневому саді" згадує, що "перед нещастям сова кричала". А на питання, перед яким нещастям, відповідає: "Перед волею". Це ж Чехов сказав, а не хтось інший! В нас і досі сидить страх перед барином, несправедливою владою: а раптом візьмуть і посадять. Треба по краплі видавлювати з себе раба, в тому числі, і на виборах.

- У людей з'являється роздратування проти тих, хто поводить себе неординарно. Тому були вбиті Пушкін, Столипін і Маяковський, свистом і насмішками зведений у могилу Сахаров. Навіщо? Їх вбиває сам народ. Щоб, мовляв, не видрючувався, не підкреслював чиюсь сірість. Але неординарні і "незгодні" з'являються знову.

- Але так само, як отруєне повітря отруює людей, збуджуючи хвороби, так і потворна та хвора моральна атмосфера калічить душі людей, інколи впливаючи навіть на зовнішність.

- Думаю, це одна із найбільш значимих цінностей нашого сьогоднішнього життя - розмаїття книг у крамницях, можливість читати, порівнювати, робити самостійні висновки.

Tags: Цитати.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments