olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

6 помилок при мульчуванні ґрунту

*
Не поспішайте мульчувати все підряд.Помилки, які найчастіше всього допускаються городниками при мульчуванні ґрунту.

Час мульчування ґрунту

Укладати мульчу можна, тільки коли ґрунт як слід прогріється. Якщо поспішити, тоді ґрунт не «прокинеться» дуже довго і рослини можуть загнити. Тому навесні чекають, коли проростуть бур'яни. Прополюють їх і лише після цього укладають мульчу. Восени з мульчею краще поспішити. Якщо вкрити ґрунт раніше, то це може продовжити роботу мікрофлори, бо запобігає швидкому його промерзанню.

Залишення торішньої мульчі

Навесні стару мульчу збирають і вкладають в компостну купу. А краще її спалити. Оскільки в ній збираються шкідники та накопичуються хвороби. Залишати стару мульчу можна тільки на тлі частих захисних обробок. А на це готові піти не всі.

Мульчування сходів і низькорослої розсади

Мульча не дає рости бур'янам. Тому багато хто поспішає мульчувати навіть сходи або тільки що висаджену розсаду. Такий «захист» притемняє і культурні рослини, тому з мульчуванням треба почекати, поки сходи не доростуть хоча б до 10 см.

Мульчування без розпушування

Після зими і весняних дощів на поверхні утворюється потужна кірка. Її перед укладанням треба розбити сапкою або лопатою. Після мульчування розпушити ґрунт вже не вийде.

Занадто тонкий або товстий шар мульчі

Якщо мульча покладена дуже тонким шаром, то ефекту від неї не буде. Волога буде випаровуватися і бур'яни проб'ються. Товстий шар викличе загнивання як мульчі, так і рослин. Тому оптимальна товщина шару мульчі 3-7 см. На важких ґрунтах — 3-4 см, на легких — 6-7см.

Неправильний склад мульчі

Мульчують тим, що є під рукою. Від скошеної трави, подрібненої кори або навіть щебеню. Одні види мульчі підходять одним видам рослин, а інші — іншим. Наприклад, лохина, рододендрони, гортензія — рослини кислих ґрунтів, тобто для них краще підійдуть хвоя і соснова кора. Виноград і полуниця відгукуються на мульчування соломою, листям або скошеною травою.

Подрібнена щепа — не найкращий матеріал для зелених, бо часто призводить до їх в'янення. Зате універсальною мульчею вважається газонна трава скошена.

Мульчування може значно полегшити життя садівникові. Але, як і в будь-якій справі, потрібна поміркованість. Так, при мульчуванні баштанних треба залишити вільне місце, щоб мурашки змогли запилити квітки.

https:/ukr.media/garden/415321/

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/449621.html

Tags: Сад : Захист рослин
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

 • © 11 вересня. Останній день бабиного літа.

  * © Останній день бабиного літа. Був теплий але дув дуже сильний вітер і вихрилося. Закінчилося перше молоде бабине літо. Через два дні настане…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments