olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Цвях чі гвіздок ?

*
© Не знаю як там у західних областях України, але у східних, а конкретніше у Харківській області цвяхи у більшості називають гвіздками. Я поки в школу не пішла то і гадки не мала, що це він - цвях, бо забивали завжди гвіздки, вішали будь-що також на гвіздки. Доречі, забивали у наших краях гвіздки не в дошки, в доски або у дощечки. А в хатах робили з досок пол, а не підлогу. )))

А ще на весіллях молодятам бажали : " Щоб було у вас дчечок як у полу дощечок, і щоб було у вас синків як у хаті всій гвіздків ! "

Слова цвях, підлога, дошка, знають усі в наших краях, але повякчас їх чомусь не вживають. Ось така вона - українська мова. Хтось скаже - суржик. Можливо. Але живий він, живісінький ! І житиме ще не один вік.© )))

https://olga-den-f.dreamwidth.org/51261.html

Tags: Про мову
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments

Recent Posts from This Journal