olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Наш літачок.

*
© Ось такий літачок стоїть у нас, у Харківській області, у місті Чгуїв.
Я постійно проїжджаю повз нього, коли їду по трасі Київ — Харків — Довжанський.


Фото: olga_den_fФото: olga_den_f

Крилатий символ Чугуєва - літак на в'їзді в місто

При підготовці до чергового Дня народження міста в 1987 році тодішньому директору авіа-ремонтного заводу А. Д. Глущенко, а також командуванню в / ч 36986 на засіданні в міській раді була поставлена ​​задача взяти активну участь у благоустрої міста, зокрема, навести порядок в авіамістечку, прибравши старий кам'яний паркан.

В ході вирішення даної проблеми у її виконавців виникла нова ідея. Військова частина дала згоду виділити в подарунок місту справжній винищувач Міг-21 - найпоширеніший надзвуковий бойовий літак у світі. Керівництву ж заводу було доручено змонтувати постамент, а також встановити літак на в'їзді в місто в якості пам'ятного знака.

Після того як конструкторський відділ АРЗ розробив креслення постаменту, а цех № 3 зварив каркас, МІГ-21 був успішно встановлений на призначеному йому місці.

З тих пір пройшло чимало років, багато міських пам'ятники загубилися в часі, а літак на в'їзді до Чугуєва все так же як і раніше вітає всіх, хто вирішив відвідати наше місто, не даючи чугуївцям забувати про славне минуле нашого міста. / Наташа Соколюк ; Facebook /

Чугуївське авіаційне училище льотчиків

Вулиця Харківська, по якій ми потрапляємо в Чугуїв, існує з XVII століття. На ній розташований комплекс колишнього Чугуївського авіаційного училища льотчиків, заснованого в 1938 році.

Напередодні Другої світової війни, в березні 1941 року, в зв'язку зі зменшенням термінів навчання училище було перейменовано в Чугуївську військову школу. У ній готували пілотів з присвоєнням випускникам військового звання "молодший командир", а з наближенням фронту школа евакуювалася в Південний Казахстан - місто Чимкент. За роки війни школа підготувала 2500 льотчиків-винищувачів. Більше 160 з них були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

В Наприкінці травня 1945 року школа повернулася до Чугуєва і приступила до навчання курсантів, а в вересні їй повернули колишню назву.

У травні 1960 року, напередодні 30-річного ювілею, Чугуївське училище перетворено у вищий і стало готувати льотчиків-інженерів.

Стіни училища пам'ятають Героя Радянського Союзу І. М. Кожедуба, льотчиків-космонавтовА. А. Леонова, А. А. Волкова, Г. Т. Добровольського, В. А. Ляхова.

На честь льотчиків минулих часів і сучасності поряд з училищем був встановлений пам'ятник - злітає в небо літак. - https:/our-travels.info/ost/Goroda/Ukraine/Kharkov/Chuguev-dost.php

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/468099.html

Tags: Пам'ятники
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments