olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Між крапельками.

*
У 2015 році Кравчук говорив що від окупованих терторій треба відгородитися :

"Як бути з Донбасом? Погоджуюся, що на окупованих територіях живуть не лише бандити й сепаратисти, а й патріоти. Допомогти їм важко і зараз неможливо. Якщо там є патріоти, то нехай вони зроблять свій Майдан, як тут люди у Києві зробили, і виженуть ту владу. Чи чули ви побажання тих патріотів, чи присилали вони сюди звернення, листи з проханням допомогти їм? Тому не треба нам себе обманювати. Треба від окупованих територій відгородитися. Так робиться в усьому світі. Я знаю, що Президент Петро Порошенко близький до такого рішення".

А тепер, у 2020 році, Леонід Макарович на переговорах у Тристоронній контактній групі (ТКГ) має намір підняти питання створення фонду для відновлення Донбасу, а також введення вільної економічної зони.

Про це Кравчук розповів в інтерв'ю телеканалу "Україна 24", відповідаючи на запитання, які першорядні, пріоритетні кроки він планує здійснювати в рамках ТКГ.

"Перший крок – наступальний. Почнемо з Будапештського меморандуму. Україна тоді склала ядерну зброю, 175 ракет. На кожній ракеті стояло по п'ять боєголовок, в загальному – понад 1000. Кожна шахта коштувала мільярд доларів, тих доларів, зараз це близько 300 млрд. І цей крок України мав дуже велике значення для зменшення ядерних арсеналів і витрат на ядерні арсенали тих ядерних держав, які сьогодні існують", – повідомив Кравчук.

За його словами, виходячи з цього, Україна має право поставити питання про створення "спеціального фонду для відновлення зруйнованого Донбасу".

"Якщо ми це обговоримо і подамо в широкому плані, дипломатичними зусиллями всіх разом, і Росія підтримає … Я хочу фонд реанімації Донбасу, відновлення Донбасу. Люди почнуть відразу за щось конкретне братися", – зазначив перший президент.

Ще одна ініціатива Кравчука стосується створення на Донбасі вільної економічної зони.

"Коли я був президентом, ми створили вільну економічну зону, куди увійшли Донецька, Луганська і, здається, Дніпропетровська області. Потім про це забули. Я думаю, зараз це теж потрібно зробити: створити вільну економічну зону в Донецькій області – не тільки на неконтрольованих територіях, а в усій області. У всій Луганській області, можливо, в Дніпропетровській, можливо, десь ще … І коли люди займуться конкретними справами, туди підуть інвестиції. І не треба буде говорити про якийсь особливий статус Донбасу", – переконаний він.

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/469113.html

Tags: п* Л. Кравчук
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments