olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Наша "Україна".

*
© Наша Кіноконцертна зала "Україна". Одна із найбільших зал Харкова. Пам'ятка архітектури. Зараз відреставрована. Розташована в центрі Харкова, у саду імені Шевченка.

За часів "совка" її зображення було на плюшевих накидках для телевізорів. Коли телевізори лише появилися, то, коли телевізор був вимкнений, його екран обов'язково накривали. Тож такі накидки були у кожній хаті. ;)


Фото: olga_den_fФото: olga_den_f

Мозаїка часів "совка" :


Фото: olga_den_fФото: olga_den_fФото: olga_den_f

"Була здана в експлуатацію 8 серпня 1963 року. Автори проекту — архітектори В. С. Васильєв, Ю. О. Плаксієв, В. О. Рєусов, інженер — Л. Б. Фрідган.

У 1970 році проект був повторно застосований з певними корегуваннями для будівництва Кіноконцертного залу "Ювілейний" у Херсоні.

В 1980 році споруду було взято під охорону держави як пам'ятку архітектури та містобудування місцевого значення.

Загальна площа трьох окремих приміщень (зала, котельна, вбиральні для глядачів) — 2200 кв.м. Кількість посадкових місць — 1780.

Побудована автономна котельна, бо з самого початку проект будівлі ККЗ "Україна" передбачав роботу зали як суто літньої споруди. Котельна ж дозволяє підтримувати необхідний тепловий режим в опалювальний період."

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/484422.html

Tags: Пам'ятки архітектури
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments

Recent Posts from This Journal