olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Як змінювався клімат у наших краях, протягом останніх 200 років.

*
© Село де я народилася, розташоване на двох схилах які розташовані обабіч широких лук. Кажуть, то русло якоїсь прадавньої річки. В наші часи посеред лук протікає малесенька річечка, яку утворюють місцеві джерельця.

Моя сім'я там старожили. Хата, в якій я виросла - то вже третя на нашій садибі, вона розташована на 100 метрів вище лук. Її побудували поруч з другою (старою), а стару розвалили.

Перша, в якій жили прапрапрадідусь з сім'єю, була на луках. Там же, коло хати, був двір з надвірними будівельками і колодязем. Поруч з хатою на луках був город, огородину на якому поливали з річечки, що тече луками.

Другу, а потім замість неї третю хату, побудували на пагорбі через те, шо луки почало затоплювати паводками навесні і під час великих злив. За часів коли жили у першій хаті НІЯКИХ ЗАТОПЛЕНЬ НЕ БУЛО. Літа були спекотні і посушливі і люди (не лише мої прапрапращури) будували хати на луках.

Потім прйшли дощові літа, і тоді люди, і наша сім'я у тому числі, як казали моя бабуся, "вилізли на бурбЕлок". Щоб уникнути затоплень. Останніх декілька повіней було ще й за моєї пам'яті.

Потім зими ставали все меше сніжними, і повені знову зникли. Люди почали бідкатися : "Оце повилазили на цей бурбЕлок, а тепер хоч знову будуйся на луках, бо біля хати все сохне ! " Повисохала малина, смородина, а про квіти взагалі мовчу. Про танення льодовиків мої пращури ні слухом, ні духом.;))) Тому я нічого не можу сказати про те, чи були пов'язані зміни клімату у нашій місцевості зі змінами клімату на планеті в цілому.;))

А спираючись на спостереження за зміною клімату в нашій місцевості можна прогнозувати, що скоро до нас завітають зими зі снігами, весни з повенями, а літа зі зливами. ;)))

Я ні в якому разі не пропоную скасувати теорію глобального потепління. Просто захотіла поділитися тим, що розповідали бабуся по деілька разів, скільки себе пам'ятаю, про зміну низки засушливих літ, низкою дощових, і про те, де будували хати у зв'язку з цими змінами. Бабуся розповідали, і показували на місцевості, де було затоплення водою, і де стояли хати. Тож вирішила написати про це.

Як буде далі будемо спостерігати. ;)

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/487440.html

https://www.facebook.com/olga.denf.50/posts/1283483921990560

Tags: Глобальне потепління
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments

Recent Posts from This Journal