olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

А що ж то за церкви, які я сфотографувала на ходу ?

*
Запитала у Google, і ось що він мені розповів;) :

Одна з церков, то Храм в ім'я Покрова Пресвятої Богородиці, у селищі міського типу Безлюдівка, що розташоване на лівому березі річки Уди, в 13 км від Харкова. Заснована Безлюдівка в кінці XVII століття. Вперше згадується в документах 1681-1690 рр.


Фото: olga_den_f

У літературних виданнях "Філарета Гумілевського "Історико-статистичний опис Харківської єпархії"" зазначено, що перший Безлюдівський храм в ім'я Покрова Пресвятої Богородиці побудований не пізніше 1660 року.

Також Філарет Гумілевський пише, що в 1741 році священик Яків Михайлов і отаман Василь Буцький просить благословення на побудову нового дерев'яного храму.

Дерев'яна церква на Безлюдівці з'явилася в 1741 році "старанням прихожан".

На кошти жителів села в 1861 році почалося будівництво кам'яного храму.

У храмі була велика бібліотека, яка нараховуючи «книг для читання 50 назв - 90 томів». Там були такі книги, як: Євангеліє М.п. 1699г., Акафістнік М.п. 1709р., Служебник М.п. 1690г., Осмогласник М.п.1699г., Бесіди Василя Великого М.п. 1709 р

З 28 липня 1894 року за храмі діяла церковно-приходська школа.

Метрики Безлюдовського приходу починаються з 1725 року.

Після революції 1917 року храм закрили і відкрили лише в середині 60-х років XX століття.

У березні 2007 Свято-Покровський храм селища Безлюдівка значно постраждав від пожежі. Протягом року велися відновлювальні роботи, повністю відновлені іконостас, розпис храму, підлогу храму заново викладено плиткою.

13 липня 2008 Високопреосвященніший Онуфрій, архієпископ Ізюмський, відвідав селище Безлюдівка Харківського р-ну та звершив освячення Свято-Покровського храму.

Владика Онуфрій зробив на новоосвяченому престолі Божественну літургію і передав архіпастирське благословення Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Харківського і Богодухівського, настоятелю і парафіянам Свято-Покровського храму.

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/493550.html

Tags: Храми
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments