olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Купола не завжди золоті.

*
© По дорозі до Харкова бачили декілька церков. Одна з них привернула увагу своїм величезним чорним куполом. Для мене це здалося чимиось не звичним, і тому я вийшла з машни і сфотографувала ту церкву.

Спочатку я сфотографувала купол, який і привернув мою увагу :


Фото: olga_den_fФото: olga_den_f

Потім сфотографувала саму церкву.Церква стоїть у селищі Васіщеве, називається церква Святого Дмитра Солунського.

Вперше на цьому місті церква в ім'я Св. Великомученика Дмитра була побудована в 1777 році. Була вона однопрестольною, з дерев'яною дзвіницею, будувалася на кошти парафіян. У 1848 - 1849 рр. її ремонтували і "відновлювали".

"Новий храм був побудований близько 1880 р., по проєкту одного з архітекторів Харківської єпархії. Храм був побудований з червоної цегли і освячений на честь св. вмч. Димитрія Солунського. Будувався храм на кошти Василя і Єлисавети Кривошеєвих. До сих пір в храмі зберігається ікона, на якій зображені святий Василій Великий і праведна Єлизавета, написана на прохання благочестивого подружжя". Треба якось зайти, коли буде відкрито. ;)

Близько 1929 храм був закритий, і у 1930 році вже не працював. У будівлі церкви розміщувався клуб.

У 1942 році, під час війни, снарядами була знесена дзвіниця храму. Під час війни в храмі тримали радянських військовополонених. Знову храм відкрився для прихожан в 1943 році, але ненадовго. У шістдесяті роки храм відкрили і відреставрували. За одними джерелами церкву знову закрили і відкрили в наш час, приблизно в 1990 році. За іншими джерелами в 1979 році храм був діючий.

Сьогодні в храмі відбуваються богослужіння, але немає тепер дзвіниці, яку знесло снарядами в 1942 році.


Фото: olga_den_fФото: olga_den_f

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/494209.html

Tags: Храми
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments

Recent Posts from This Journal