olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© У плиті протопили, в хаті нагріли.

*
© От до нас і добралися "мінуси". Ті, котрі на градуснику.

У селі вже доводиться включати котел. А він уже другий день чомусь випендрюється, тухне. Погорить хвилин 30 і тухне. Не знаю що з ним, чи то тиск у системі слабкий, чи то щось з самим котлом ?

Та що б там не було, вчора в хаті довелося топити плиту дровами. Нагріли хату, коміня теплі. Прийшла кицька, а біля коміня табуретка стоїть, а на ній старенький бабусин праток лежить. Кицька стибнула на табуретку, вклалася притулившись спнкою до теплого коміня, заплющила очі, і замурчала від задоволення. ;)

Вночі мороз був добрячий. Поморозив листя, яке ще залишалося на деревах, і тепер воно шелестить зриваючись з гілок і падаючи на землю. Скоро дерева будуть зовсім голі, а ми вигребем останнє листя. Залишати листя під деревами на зиму не можна. Тому шо під ними добре перезимують кокони, які знаходяться у верхньому шарі ґрунту, з яких навесні повилітають дрібні білі метелики, розміром як звичайна міль, та повідкладають яйця на гілках вишень та слив. А з тих яєць потім вилупляться дрібні зелені черв'яки і об'їдять листя на деревах вщент, дерева від того будуть хворіти і плодів на них не буде. (((

Листя складем на кучу, добре втрамбуємо, і хай зимує. За зиму воно перепріє, і до травня наступного року перетвориться на компост.


Фото: olga_den_f

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/502873.html

Tags: Осінь, Щоденник
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 29 comments

Recent Posts from This Journal