olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Ось така смакота ! ;)

*
© Скільки себе пам'ятаю, у нас на городі росте ця чудова рослина. У наших краях цю рослину називають - пупатий горох, а ботанічна її назва - нут. Плоди її смачні як у недозрілій, так і у достиглій стадії. Висотою вона десь, прблизно, сантиметрів 40 - 50. Недозрілі плоди смачнючи у свіжому вигляді, просто з грядки, тож я ласувала ними з дитинства.

Коли була зовсім маленькою, ще до школи, піду бувало у зарослі того гороху, всядуся під кущем, і скубу ті стрючечки. Вилущюю горошинки і смакую ними. Горох високий, а я мала, мене вньому і не видно. Мама як кинеться, а мене немає. Бігає, по подвір'ї, гукає мене, а я сиджу собі, їм той горошок мовчки, ні на кого не звертаю уваги, нІколи мені відгукуватися. Мама вже всіх сусідів оббігає в пошуках мене, а я поки не наїмся гороху вдоволь, і вухом не веду, за що і перепадало мені від мами.;))

Можна також з тим горошком, поки він ще зелений, зварити суп. Також буде смакота !В достиглій стадії цей горох споживають у вареном вигляді. Страви з нього готують різні, та я його з дитинства люблю у відвареному вигляді. На фото достиглий сухий горх.Рецепт уже простий. Сухий горох потрібно, помити і замочити у воді на декілька годин, можна на ніч. Як розбубнявіє, зварити його до готовності, потім зцідити воду, в якій він варився, у якусь посудину, дати гороху трохи схолонути. Коли горох схолоне, перекрутити його на м'ясорубку і додати у той мелений горох цукру за смаком. Добре перемішати, якщо суміш виявиться дуже суха, додати трішки води, у якій він варився.

Так виглядає сама рослина нут :Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/504573.html

Tags: Кулінарія (мої рецепти), Рослини., Спогади
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 38 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

Recent Posts from This Journal