3 грудня 1722 р. народився Григорій Сковорода – видатний український філософ, фундатор кордоцентризму («філософія серця»).
Сутність життя людини – віднайти своє покликання, розкрити власні таланти. Лише тоді людина буде щасливою. Це метафорично відображено у намальованому Сковородою фонтані «нерівної всім рівності», який зображено на 500-гривневій купюрі.

ВСІ ЛЮДИ НЕРІВНІ, оскільки кожен з нас – унікальна посудина. ВСІ ЛЮДИ РІВНІ, оскільки кожна унікальна посудина наповнена по вінця талантами з єдиного джерела. Бог – як джерело сущого – щедро наділив талантами кожного. Тому не варто заглядатися на чужі посудини і заздрити їхнім талантам. Слід зрозуміти власне покликання в житті та не розплескати свої власні таланти.
У цьому контексті стає зрозуміло, що всілякі тренінги успіху/лідерства суперечать сковородинівській ідеї «нерівної рівності». Адже всі ці тренінги приводять до думки, що існує певний шаблон успішного індивіда. І нібито достатньо вивчити інструкцію, повторити покроково чужий досвід, щоб добитися якогось ефемерного успіху…
Але насправді не існує ніяких шаблонів. Всі люди не порівнювані, кожен з нас УНІКАЛЬНИЙ з унікальним набором талантів. І кожен з нас єдиний з таким набором талантів у цілому світі. Тому головне покликання індивіда – віднайти себе!
Ще одна цікавинка: існує легенда, що прізвище Сковороди має козацьке коріння та походить від слів «Скора Вода». /Галина Куц ; Facebook./
===========
А тут про мою подорож у музей Григорія Сковороди, який має статус національного.
Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/509744.html
Journal information