olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Святоє подріґєніє.

*
© Якщо хтось починає робити щось таке, що "ні на які вуха не натягнеш", або починає розгортатися якась подія, яку нормальній людині геть не можна зрозуміти, в наших краях про такі події кажуть : "О ! Начинається святоє подріґєниє".

Я якось запитала у мами :
- А що таке "святоє подріґєніє" ? Звідки взявся той вислів ?
І мама відповіла :
- От ти собі уявляєш службу в церкві ? Там піп читає молитви, хреститься, якщо відбувається хрестний хід, то він ходить навкруги церкви. І всі прихожани повторюють за ним усі його дії. А піп же ходить і розмахує кадилом. І от одного разу, під час служби, з кадила випала жарина і впала попові у чобіт.

Ну що тут робити ? Воно ж пече ! А службу ж не кинеш і не почнеш чоботи скидати. От піп терпів, терпів, а потім упав на спину, підняв ноги догори і почав дриґати ногами, щоб витрусити ту жарину. А жінки які були у церкві, допуття не зрозуміли що то за дійство, та й собі попадали на спини, позадирали ноги і давай повторювати рухи попа.

Піп як побачив що в церкві коїться, щоб виправити ситуацію, не довго думаючи, затягнув добре поставленим церковним голосом : "Начина-а-ається святоє подріґє-є-єніє-є ... Господе помилуй, Господе помилуй, Господе поми-и-ии-и-и-луй ..."

Так піп витрусив жарину, підвівся і продовжив службу. Всі інші також піднялися, ніхто навіть не здогадався що то за дійство було. Всі вирішили що то так і треба. Батюшка ж знає що він робить. ;)))

Ніхто не знає, насправді так було, чи вигадка, а вислів "начинається святоє подріґєніє" в наших краях існує по сьогодні. ;))Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/511834.html

Tags: #українськілегенди, Про мову
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments