olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

На Харківщині учасники пікетів налаштовані вимагати передати газотранспортні системи громадам.

*
Наша влада страшенно піклується про свох виборців. Вони влаштували вже другий локдаун, обмежили людям можливість працювати, і одночасно з тим підвищили ціни на газ та електроенергію, і як слідство виросли ціни на всю комуналку. От які "молодці" !

У зв'язку з цим, жителі Харківщини вийшли на тарифні пікети. Люди протестували проти підвищення цін на газ та інші комунальні послуги. Акції пройшли відразу в декількох містах і селищах, були перекриті дві траси - Київська і Сімферопольська.

"Ні - тарифному геноциду!" і "Люди - не бидло" - з такими плакатами на одночасний пікет вийшли жителі в Чугуєві, Новій Водолазі, Люботині, Балаклії і ще в більш десяти населених пунктах Харківщини. Домовлялися про акцію через соціальні мережі, запевняють, єдиного управління протестами немає, їх просто обурили нові тарифи - на воду, електроенергію, а головне - на газ. Постачальники з нового року підвищили ціну за куб від 12% до 25%, а за транспортування по області ціна виросла майже вдвічі.

У Чугуєві городяни зібралися перед міською радою, і вимагали, щоб місцева влада втрутилася у вирішення тарифних питань. Один з протестувальників говорив :

- Ніхто сюди НЕ прийде, і тому ми тут стоїмо дарма. Я всіх закликаю вийти й перекрити трасу в районі літака, й за півгодіни влада приїде, поліція приїде.

Та трасу в Чугуїві перекрити таки не наважились.

В Люботині ж, учасники пікету таки перекрили Київську трасу. Спочатку близько сотні городян зібралися на центральній площі міста, а потім два десятка сміливців вийшли на трасу.

Тетяна Бєляєва, учасниця акції в Люботині:
- У мене пенсія - 1700, ви можете самі уявити, як мені жити, як мені викручуватися. Тому у мене накопичилося. Мені набридло сидячи на кухні про це говорити.

Володимир Бабенко, учасник акції в Люботині:

- Ми вийшли передати уряду, міській владі, Харківгазу - ми проти підвищення цін. Треба відмінити доставку газу. Підвищення цін не повинно бути на воду, на свєт на все. Транспортування газу піднялося вдвічі, Було 50, січас близько 100 грн в нас іде.

Перекриття було не довго, попереджувальне. Через 15 хвилин дорогу звільнили, але водіям все ж довелося постояти в черзі. У тому числі і тим, хто був майже добу в дорозі і лише 30 кілометрів не доїхав до будинку. Так само, як і тим, хто поспішав з товаром в магазини. Але водії не обурювалися.

Ігор, водій:
- Молодці, що борються за права, але погано, що я потрапив в цю ситуацію саме зараз. ;))

На 15-хвилинну примусову зупинку стали і машини на Сімферопольській трасі - тут учасники антитарифного пікету перекрили трасу біля селища Високий. Всього зібралося з півсотні громадян. Кажуть, хотіли прийти більше, але побоялись переслідувань.

Олена, водій:
- Нормально ставлюся. Нормально. Правильно, що виходом люди, відстоюють.

Тамара Алексеєнко, мешканка с. Високий:
- Жити неможливо. Пенсія 2100, а тарифи захмарні, ціни захмарні. Геноцид просто А депутатам хоч би що, вони відпочивають собі в Буковелі і все.

Крім обурення, учасники пікетів збирали підписи звернення до Кабміну і Парламенту з вимогами передати газотранспортні системи громадам, або створити на цьому ринку конкуренцію. Адже зараз в державі утворений ринок для споживачів і кожен може вибрати з трьох десятків компаній, хто саме їм буде поставляти блакитне паливо. Різниця в цінах - поки досягає майже чверті. А ось власниками труб залишилися місцеві монополісти, на ціноутворення в роботі яких громади не впливають.

Микола Благовіст, депутат Височанської ОТГ, стосовно вимог:
- Це передача газових установ на баланс громади, потім создания комунальної установи, яка буде обслуговувати, й потім на місцевому рівні буде установлюватись певна сума за природний газ.

Якщо діалогу з владою не відбудеться, жителі міст і селищ, на настрої яких впливають і місцеві політики, мають намір і далі виходити на акції і робити їх більш масштабними і довгостроковими.

11 січня 2021 р., за матеріалами Марини Ніколаєвої.

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/520118.html

Tags: Про газ, Харківські новини
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments