olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Чому в часнику і цибулі сохнуть кінчики листя?

*
Багато городників при вирощуванні цибулевих культур постають із проблемою хворих кінчиків бадилля. До основних причин такого явища відносять дефіцит мікроелементів і якість ґрунту.

Розглянемо, чому біліють кінчики у цибулі і часнику, та які ознаки свідчать про нестачу поживних сполук у ґрунті, як усунути таку проблему?

Надлишкова кислотність ґрунту. Часник і цибуля на кислих ґрунтах ростуть погано. Саме тому досвідчені городники, при підготовці грядок з осені, проводять вапнування за допомогою внесення в ґрунт вапна, доломітового борошна, високих доз рослинного попелу. Але навесні цей агрозахід використовувати пізно. Якщо ці заходи не були проведені заздалегідь, а кінчики рослин побіліли, то потрібно полити кожну рослину розчином кальцієвої селітри з розрахунку 3 столові ложки препарату на стандартне відро води. Під кожен саджанець виливають по 200 мл рідини. Замість мінеральних меліорантів можна використовувати настій із попелу: розводять дві склянки попелу літром окропу, виливають склад у відро води і дають настоятися протягом доби. Отриманий розчин ретельно збовтують і використовують для поливу цибулевих і часникових плантацій з розрахунку: одне відро — на кожний квадратний метр посадок.

Брак азотних сполук. Про дефіцит азоту в ґрунті свідчить бадилля, яке світлішає або жовтіє, а на кінчиках з’являються білі плями. В даній ситуації потрібно провести позакореневе підживлення розчином нашатирного спирту, рясно обприскати надземну частину рослин живильною рідиною (45-50 мл аптечного нашатирю на відро води). Захід доцільно запланувати на вечірній час. В якості кореневої підгодівлі використовують кальцієву селітру (3 ст. ложки розчинити у відрі води) або сечовину (1 ст. ложку розвести в 10 літрах чистої води).


Дефіцит міді. Найчастіше нестача міді спостерігається на торф’яних ґрунтах або на грядках удобрених верхнім шаром торфу. Для усунення аномалії плантації поливають 0,1% розчином хлороокису міді (2 ч. ложки складу на відро води). Підійде для поливу під корінь і бордоська суміш, а також окремо взятий мідний купорос (1% розчин).

Потреба в калійних добривах. Влітку цибульним культурам особливо важливий калій, присутність якого в ґрунті активізує процеси нарощування зеленої маси і формування головок. Біліють кінчики пір’я і листя, а також їх скручування свідчать про необхідність проведення калійного підживлення. З мінеральних добрив для часнику і цибулі підійде хлористий калій (цибульні добре переносять хлор). Для приготування живильної рідини на відро води використовують 3 ст. ложки препарату. Полив проводять з розрахунку 200 мл під кожен сіянець. Також можна використовувати калій-магнезію, калійну сіль, рослинний попіл. У спеку і суху погоду перед внесенням підживлень потрібне проведення планового поливу грядок. Роботи по підживленню посадок краще всього виконувати після заходу сонця. Ретельно поливають рослини під корінь, тим самим забезпечивши швидке надходження необхідного харчування.

Тепер відомо, чому біліють кінчики у цибулі та часнику, і як усунути таку проблему.

Людмила Козерацька - головний спеціаліст відділу карантину рослин

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/537599.html

Tags: Сад : Захист рослин
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Як павильно, Оброкоси, чи Абрикоси ? ;)

  * Онучка : - Бабусю, та не ОбрОкоси, а Абрикоси ! Бабуся : - ОбрИкоси. - Та не ОбрИкоси, а Аб-ри-ко-си !!! - Ну ладно, ЖЕРДЕЛІ ... ;))) А це…

 • © Зливаємо воду ...

  * © Для тих хто має приватний будинок. DEFREEZE® - нетоксична рідина світло-жовтого кольору, що складається з природного гексагідрату хлориду…

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments