olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Весняний догляд за малиною - обрізка, обробка, полив.

*
Малина — невибагливий чагарник, який з року в рік радує рясним врожаєм смачних і корисних ягід. Але потрібно знати й застосовувати основні правила догляду за нею. У цій статті ми розповімо про те, як доглядати за малиною навесні, коли вона тільки виходить із зимової сплячки.

Прибирання в малиннику навесні

Перш за все, приступають до очищення малинників від сухої трави та торішнього листя. У цій підстилці зимують головні шкідники малини. І вони виповзуть зі свого укриття з настанням першого тепла. А опале листя може бути вражено грибковими та бактеріальними хворобами. Тому всі органічні залишки потрібно своєчасно зібрати та знищити. Для закладки в компост ці матеріали не годяться. Їх обов'язково потрібно спалити. Це не дасть поширитися збудникам захворювань і шкідникам.

Ще одна корисна дія прибирання в малиннику — відкритий ґрунт швидше почне прогріватися. Це стимулює рослини до ранньої вегетації. Малинові кущі активніше почнуть рости з першими теплими днями.

Обрізка малини навесні

Після зими виконують санітарну і формувальну обрізку малини. Це дуже важливі агротехнічні заходи. Без проведення щорічної обрізки малинник швидко перетвориться в непрохідні хащі з густим листям і невеликою кількістю дрібних ягід.

Квіткові бруньки і ягоди на більшості сортів малини з'являються на пагонах другого року життя. Це не стосується тільки ремонтантних сортів. У них квіткові бруньки закладаються на пагонах цього року. Ремонтантну малину вирізають під корінь восени, після закінчення плодоношення. І навесні вона обрізку не потребує.

Коренева система у малини багаторічна, а надземна частина — дворічна. У перший рік виростає зелений пагін, який потім деревеніє. Родить він тільки на наступний рік, після зимівлі. Роботи по весняному обрізанні малини проводяться після того, як зійде сніг, але ще не до кінця прогріється земля.

Навесні у малини в першу чергу видаляють всі пошкоджені, сухі, вимерзлі, хворі, слабкі пагони. Обов'язково видаляються пагони, на яких виявлені ознаки життєдіяльності малинової галиці — небезпечного шкідника. Далі формують посадки. Якщо малина була посаджена кущовим способом, то залишають на одному кущі 8-10 пагонів. До цього числа входять дворічні та однорічні пагони. При стрічковій посадці малини на 1 погонний метр залишають 10-15 пагонів. Всю решту порослі видаляють.

У пагонів малини, які будуть плодити в цьому сезоні й досягли висоти 1,2-1,5 м, обрізають верхівки на 10-15 см. Ця операція уповільнює вертикальний розвиток куща, сприяє збільшенню кількості плодових гілочок на пагонах, змушує рослину перенаправити поживні речовини до майбутніх бутонів і ягід. Підмерзлі верхівки кущів обрізають до першої живої бруньки.

Обробка малини навесні

Профілактична обробка малини від шкідників і хвороб — важливий пункт в повноцінному догляді за ягідними насадженнями. Вилікувати захворювання і боротися зі шкідниками завжди важче, ніж запобігти їх появі.

Малина страждає від таких грибкових хвороб, як антракноз, іржа, сіра гниль, пурпурна плямистість. Обробку від інфекцій, що зимують, проводять по голих стовбурах, до розпускання листя. Можна використовувати препарати, що вміщують мідь — бордоську рідину, суміш мідного купоросу і сечовини, а також хімікати — Топаз, Свитч, Ридоміл, Фундазол.

Зі шкідників найбільш поширені жук малиновий, малино-суничний довгоносик, різні види галиць, малинова стеблова муха, кліщі, молі, цикадки. Для боротьби з ними застосовують інсектициди — Моспілан, Децис, Магус, Ортус, Актара, Вермітек. Обробку доцільно проводити за 5-7 днів до цвітіння, у фазі формування бутонів. І другий раз — після цвітіння. Оскільки терміни основних обробок від хвороб і шкідників збігаються, їх можна поєднувати — готувати розчин, що складається з суміші фунгіцидів і інсектицидів.

Підживлення малини навесні

На самому початку вегетації, навесні, малині необхідний азот. Під насадження ранньою весною вносять нітроамофоску 30-50 г на м кв або 50 г суперфосфату, 15г аміачної селітри та 20-30 г калійних добрив на м кв. Дуже любить малина й органіку — гній, перегній, компост.

Перед цвітінням, коли вже з'явилися бутони, малині необхідний азот і калій. Калій сприяє утворенню великих і смачних ягід. Рекомендуємо виконувати підгодівлю комплексними добривами — Новоферт Ягода, Нутрівант плюс.

Полив і мульчування
Ці заходи також необхідні вашим малиновим посадкам. Полив ранньою весною виконують, тільки якщо зима була малосніжною і ґрунт не наповнений вологою. Взагалі малина любить нечастий, але рясний полив. Мульчування дозволяє зберігати вологу і рихлість ґрунту в малиннику, перешкоджає проростанню бур'янів. Доцільно використовувати різні органічні матеріали — компост, перегній, зрізана трава, торф.

Дотримуючись наших порад, ви обов'язково виростите здорові й сильні кущі малини. Вони будуть добре родити влітку й обдарують вас урожаєм великих, смачних і корисних ягід.

1. Чим обприскувати малину навесні від шкідників і хвороб?Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/537736.html

Tags: Сад : Догляд за рослинами.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments