olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Захист троянд від шкідників і хвороб.

*

Фото: olga_den_f

ОСНОВНІ ХВОРОБИ ТРОЯНД

Борошниста росаУшкоджує всі надземні органи. Особливо страждають сорти й гібриди з ніжним листям, чайні та чайно-гібридні троянди. Оптимальні умови розвитку хвороби: температура — +20–25 °С, відносна вологість повітря — 95–99 %. Зберігається патоген між лусочками бруньок.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

При перших ознаках хвороби проводять обприскування фунгіцидом Топаз 100 ЕС, к. е. з розрахунку 3 мл на 5 л води. В період вегетації проводять до трьох обробок.

Чорна плямистістьУшкоджує листя й однорічні молоді пагони. На листі з’являються чорні плями, нижнє листя швидко жовтіє та опадає. При сильному розвитку хвороби на кущах лишаються тільки молоді листки, які не розпустились. Хвороба розвивається в другій половині літа. Розвитку сприяють висока вологість і різкі коливання температури.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

При перших ознаках хвороби проводять обприскування фунгіцидом Скор 250 ЕС, к. е. з розрахунку 5 мл на 10 л води. Повторну обробку проводять через 10–12 днів.

Несправжня борошниста росаРозвитку хвороби сприяють підвищена вологість повітря і помірна температура. На молодому листі з’являються дрібні червоно-бурі або фіолетові плями (сторони плям — прямі). Листя поступово деформується. Якщо пляма досягає центральної жилки, листок одразу опадає. На пагонах можуть з’являтися пурпурові плями. Квіти й бутони деформуються. Кущі відстають у рості. Пероноспороз часто плутають з чорною плямистістю (при пероноспорозі листя опадає зверху донизу, а при чорній плямистості навпаки).

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

При перших ознаках хвороби Ридоміл Голд МЦ 68 WG (25 г на 5 л води).

Сіра гнильЗбудник хвороби зберігається в ґрунті, рослинних рештках та корі уражених стебел кущів. При підвищеній вологості повітря, частих дощах або надмірному поливі на листі з’являються бурі плями без облямування, які швидко розростаються. На плямах утворюється сірий наліт. Це спороношення гриба. Спори легко переносяться на сусіднє листя, бутони і пелюстки квітів. За якийсь час квітка вкривається плямами, буріє й загниває. Шкодочинність хвороби проявляється не лише в період цвітіння, а й при транспортуванні та зберіганні зрізаних квітів. Хвороба часто розвивається під укриттям в зимовий період. За сприятливих погодних умов і недостатньої вентиляції до весни стебла кущів можуть повністю згнити.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

Застосування препаратів Хорус 75 WG, Світч 62,5 WG


ОСНОВНІ ШКІДНИКИ ТРОЯНД

Попелиця

Пошкоджує молоді пагони, бутони. Розвивається протягом усієї вегетації. Переносить вірусні захворювання. Підвищує шкодочинність суха жарка погода.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

Обприскування препаратами Актара 25 WG, Енжіо 247 SC, Актеллік 500 ЕС, к. е. при першій появі шкідників. Полив під корінь 0,2–0,25-процентним (2 г на 1 л води) розчином Актари (0,5 л під кущ).

Павутинний кліщ

Один із найнебезпечніших шкідників декоративних культур. Пошкоджує практично всі однорічні, багаторічні, тепличні й кімнатні рослини. Дорослі шкідники та їх личинки пошкоджують листя рослин з нижньго боку, що викликає різке порушення обміну речовин у рослині. Листя стає блідим, потім жовтіє, передчасно опадає. При сильному заселенні на листі з’являється тоненьке павутиння. Шкодочинність підвищує спекотна суха погода.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

Обприскування препаратом Вертімек 018 EC або Актеллік 500 ЕС при першій появі шкідників.

Трояндовий пильщикШироко розповсюджений шкідник. Завдає великої шкоди трояндам і шипшині. Вздовж молодих пагонів самка шкідника робить низку уколів і відкладає в них яйця під шкірку. З часом місця уколів буріють, молода шкірка тріскається, пагони викривляються і часто гинуть. Несправжні гусениці, які відродилися, об’їдають листя до центральної жилки. Розвивається у двох поколіннях.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

Обприскування препаратами Актара 25 WG, Енжіо 247 SC, Актеллік 500 ЕС при першій появі шкідників. Навесні в період відростання полив під корінь 0,2–0,25-процентним (2 г на 1 л води) розчином Актари (0,5 л під кущ).

Трояндова листовійкаБагатоїдний шкідник. Пошкоджує різні сорти троянди, шипшину, бузок, глід, плодові дерева. Розвивається в одному поколінні. Гусениці скручують листя у трубку або склеюють павутинням кілька листків у вигляді рихлого пучка. За період розвитку гусениці кілька разів змінюють місце, пошкоджуючи нові листки. Рослини втрачають декоративний вигляд, погано розвиваються.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

Обприскування препаратами Проклейм 5 SG, Енжіо 247 SC, Актеллік 500 ЕС при першій появі шкідників.

Трипси

Дрібні сисні комахи. Живляться соком рослин з нижнього боку листка та у квітах. Тканини рослин знебарвлюються і жовтіють. Листя вкривається білими крапками, стає сріблястим. Пошкоджені бутони погано розпускаються, дають дрібні деформовані квіти з безбарвними пелюстками. Рослини погано розвиваються. Трипси також переносять вірусні хвороби.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

Обприскування препаратами Актара 25 WG, Енжіо 247 SC, Актеллік 500 ЕС, Проклейм 5 SG при першій появі шкідників.

Трояндовий низхідний пильщикПошкоджує троянди і шипшину. Самиці шкідника відкладають яйця по одному у верхівки молодих пагонів. Несправжня гусениця, яка відродилася, вгризається в молодий пагін і робить у ньому згори донизу хід довжиною до 4 см. Пошкоджений пагін темніє і всихає. Розвивається в одному поколінні.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ

Обприскування препаратами Актара 25 WG, Енжіо 247 SC, Актеллік 500 ЕС при першій появі шкідників.

Троянди | Сингента Україна - https:/www.syngenta.ua/troyandi

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/546180.html

Tags: Сад : Захист рослин
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Приємного дня ! ;)

  * © ... не дивлячись на те що гримить. ;) Фото: olga_den_f ; 15.06.2021

 • © Що це за рослина ?

  * © Росте ця рослинка у мене вже давно. Більше 10 років. Колись давно я купувала насіння квітів у пакетику. Не пам'ятаю як ті квіти називалися, і…

 • Черговий крок у прірву.

  * ЦВК, підконтрольна офісу президента, не зареєструвала ініціативну групу, зібрану Юлією Тимошенко і «Батьківщиною» для старту всеукраїнського…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments