olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

*
© Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає літо.

Якщо продасть, то далі вже тепла не буде, а якщо не продасть, то ще погріємось. ;))

А щоб дізнатися продасть Семен літо чи ні, сьогдні потрібно спостерігати за погодою. Якщо тепло і без опадів, то значить - НЕ продав, і маємо надію на тепло, а якщо холодно, та ще й дощ або сніг, то значить продав, і оком не моргнув, і тоді вже тепла чекати не варто, а треба діставати з шафи куртки. А якщо в шафі куртки не виявиться, то треба придбати нову. ;)))

А ще, у давнину цього дня святкували День Вогню. 14 вересня — відзначали "Свіччине весілля". Готували всілякі весільні смаколики, накривали стіл, і ствили на стіл святково прикрашену свічку. Ласували святковими наїдками і веселилися з піснями та танцями.

З цього дня ремісничі цехи вже мали право з приходом вечора запалювати свічки і продовжувати працювати. До цього дня робочий день закінчувався разом зі світловим. Свічки на той час були у великій ціні.

Тож сьогодні можна в знак поваги до давніх звичаїв влаштувати святкову вечерю при свічках.


Фото з інтернету.

https://olga-den-f.dreamwidth.org/572236.html

Tags: Свята з давен
Subscribe

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments