olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Змія і черепаха: впливове ЗМІ зі США різко розкритикувало Яценюка і Порошенка

Одне з найбільш авторитетних американських ЗМІ Buzzfeed опублікувало статтю з різкою критикою української влади, особливо – прем'єра Арсенія Яценюка.

Автор опублікованого в середу матеріалу констатує, що українська влада хоч і представлена свіжими і англомовними політиками, лише імітує здійснення реформ, чим розчаровує західних симпатиків України: "…Україна керується політиками з глибоким корінням у дуже корумпованій клановій політиці, яку вони начебто хочуть знищити".

"Вони знають, що мусять змінити систему, але вони самі надто від неї залежні, щоб це зробити. Ми дуже розчаровані. Це дає козирі в руки тим країнам, які завжди були налаштовані скептично", – заявив виданню неназваний західний дипломат.

Інший дипломат додав, що "Україна вже давно втратила багато довіри міжнародної спільноти і піде багато часу, щоб відвоювати її назад".

З посиланням на представників коаліції видання додає, що Україна насправді керується "тіньовим урядом", куди входять люди президента і прем'єра і який має вплив на політичні рішення та державні компанії.

Автор нагадав, що раніше Яценюк назвав себе і свій уряд "політичними камікадзе", але не довів це справами.

За словами неназваного "старшого радника" Петра Порошенка, між президентом і прем'єром немає довіри. Він додав, що стосунки між ними нагадують відому "байку про змію і черепаху, яким треба було перебратися через ріку. Вони домовилися, що черепаха не пірнатиме, бо змія не вміє плавати, а змія погодилася не кусатися, інакше обоє потонуть". Автор нагадав, що у байці змія все ж вкусила черепаху.

Також видання звернуло увагу, що через недосконалу політичну систему в Україні, партії обох політиків фінансуються непрозоро, завдяки зв'язкам з олігархами.

"Олігархи, включаючи Порошенка, також контролюють найбільші телеканали України, що дає їм надзвичайний вплив на громадську думку і важіль впливу на чиновників", – додає Buzzfeed.

Видання нагадало, що під час війни Порошенка з олігархом Ігорем Коломойським за контроль над "Укрнафтою", один з найближчих соратників Яценюка, голова з комітету з економічної політики Ради і бізнес-партнер Коломойського Андрій Іванчук намагався не допустити необхідного для цього рішення парламенту.

За словами депутата від БПП Сергія Лещенка, оскільки олігарх досі зберігає вплив на "Укрнафту" і не виплачує дивіденди, між ним і Яценюком існує домовленість.

Крім того, пише Buzzfeed, на Яценюка розраховує і найбагатший олігарх України Рінат Ахметов.

Автор також нагадав про заяву екс-депутата-тушки Ігоря Скосара про те, що він начебто потрапив у прохідні списки "Батьківщини" за 6 мільйонів доларів, які заплатив Яценюку через його іншого близького соратника Миколу Мартиненка.

Щодо Мартиненка Buzzfeed окремо нагадав про відкриту швейцарською прокуратурою справу через отримання Мартиненком хабаря від чеської компанії і додав, що швейцарці підтвердили цей факт виданню.

Автор при цьому додав, що раніше на фоні попередніх українських політиків Яценюк різко позитивно виділявся, завдяки вільному володінню англійською мовою, хорошими пізнаннями в економіці та такою ж командою міністрів, що допомогло йому заручитися підтримкою заходу. Однак зараз він ризикує втратити значну частину цієї підтримки.

Українська правда

Tags: про Корупцію
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

 • © 11 вересня. Останній день бабиного літа.

  * © Останній день бабиного літа. Був теплий але дув дуже сильний вітер і вихрилося. Закінчилося перше молоде бабине літо. Через два дні настане…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments