olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Розповідь донеччанки з російським корінням, яка втекла від "руського міра" в Німеччину.

*
пихта
На фото: піхта.

© Є у мене знайома яка народилася у Росії, там виросла, там закінчила школу, а після школи приїхала на навчання в Україну. Закінчила інститут, і залишилась жити в Україні. Доля закинула її у Донецьк, том вона вийшла заміж, народила доньку. На момент початку війни з чоловіком вона розлучилася. Не буду називати її точний вік, скажу тільки, що донька шкільного віку.

В кінці літа 2014 року, прийшовши до висновку, що війні закінчення не видно, вона з донькою вірішила тікати з Донбасу. Як живеться її рідні у Росії, вона прекрасно знає, тому в Росію вона не поїхала, а поїхала вона у Німеччину. Поїхала, взявши стільки речей, скільки змогла донести до транспорту. Візи у Німеччину у неї не було, тож вони (з донькою) добиралися через іншу країну, якщо я не помиляюся, через Грецію, уточнювати в неї не буду.

Через місяць після того, як вони добралися, вона мені зателефонувала, і розповіла, що поселили їх, як біженців у німецьких помешканнях, які німці називають трущобами. А для неї ті трущоби здалися майже хоромами. Описала вона їх так : Охайні одноповерхові будиночки, які стоять у піхтовому лісі. У кожному бдиночку присутні всі зручності. Кухня з побутовою технікою, якої у Донецьку у них не було ніколи, душ, ванна, туалет, усе централізоване. Біля кожного будиночка прекрасні, доглянуті дворики, з газонами і квітами. Прибиральників там немає, слідкують за чистотою в будинках і дворах самі біженці, під керівництвом персоналу, який їх зустрічав і поселяв у це житло. Усі пішохідні доріжки і дороги по вуличках, а також до міста мають тверде покриття. Єдине неподобство, це те, що кожен біженець (або пара) займає не весь будиночок, а одну кімнату у ньому, а зручності на всіх проживаючих спільні.

Потрапивши до німецьких "трущоб" із Донецька, моя знайома, за її словами, відчула себе ніби у Раю. )))
( продовження напишу у наступних постах )

https://olga-den-f.dreamwidth.org/65547.html

Tags: про еміграцію
Subscribe

Posts from This Journal “про еміграцію” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments