olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Забобони різних країн світу.

*
На дворі вже XXI століття, але багато з нас досі при нагоді, майже не замислюючись, стукають по дереву, «щоб не було біди», і «про всяк» намагаються не дивитися в осколки розбитих дзеркал. Про це, а також про те, в який день відпочивають перукарі Індії і що таке тріскаїдекафобія, читайте у цій статті.

Всі люди схильні в щось вірити. Вважається, що якщо слідувати певним правилам, опинившись у тій чи іншій ситуації, то можна уникнути усіляких негативних наслідків. А ще - заглянути в майбутнє і навіть зцілитися від деяких захворювань.

Так, Київська Русь завжди славилася народною медициною, ворожіннями і боязню різного роду нечисті. Не впевнений, чи знають нинішні діти, хто такі Баба-яга і Водяний. Що за рослина, нібито квітнуча в ніч на Івана Купала в лісі, повинна наділити знайшовшого її чарівними здібностями і небаченою силою. Навіщо над дверима вішали підкову.

Спасибі Далю. Завдяки його старанням світ побачив вичерпну енциклопедію про надприродне. При бажанні ви можете почитати її самі і дізнатися, що зі світу містики хвилювало уми наших пращурів найбільше.

Отже, якщо з містичною культурою попередників ми знайомі хоча б оглядово завдяки курсу шкільної літератури (візьміть того ж Гоголя), то загадки, повір'я та забобони інших країн світу для нас темний ліс.

Звичайно, всі чули: п'ятниця будь-якого місяця, що випадає на 13-е число, обіцяє всім і кожному суцільні неприємності. Тим не менш явного зв'язку цього «свята» з особистістю Джейсона Вурхиса (Джейсон Voorhees) більшість наших співгромадян, швидше за все, не побачать.

На відміну, наприклад, від американців. У той же час і жителі Штатів, як і ми з однаковим побоюванням ставляться до чорних кішок, які так і норовлять перебігти нам дорогу.

Давайте дізнаємося, що спільного в забобонах народів світу, а що для нас і зовсім в дивину.

Аргентина

Почнемо, мабуть, з самого дивного в нашому сьогоднішньому списку. В Аргентині особою вселенського зла є конкретна фізична особа - Карлос Менем (Карлос Менем), що займав пост президента країни в 90-і роки минулого сторіччя.

З Менемом пов'язаний ряд «темних» історій, що відбулися протягом двох його президентських термінів. Напевно, саме тому аргентинці так бояться вимовляти ім'я колишнього правителя вголос. Якщо раптом хтось випадково обмовився про Карлоса - вважай, зрадив себе анафемі.

Тому, щоб уберегти свій рід від прокляття, всякий, хто це «заклинання» по нещастю розчув або здуру ляпнув сам, повинен буде непомітно доторкнутися до своєї лівої цицьки, якщо це жінка, чоловікові ж слід непомітно потриматися, пробачте, за область геніталій. Для будь-якого аргентинця дана маніпуляція відіграє роль звичного для нас «постукай по дереву».

Бразилія

У країні гарячих дівчат і футболу, в який всі від малого до великого тут грають цілодобово, великою невдачею вважається впустити на підлогу гаманець - мовляв, збіднієш, як пити дати. Очевидно, бразильці не в курсі, що в деяких країнах за гаманцем взагалі потрібено дуже пильнувати. Але це вже зовсім інша історія.

Китай

У Піднебесній багато всього такого загадкового і цікавого: ієрогліфи, чаї пуер і нехай хун пао, кунг виженіть, нарешті. Цікаві і забобони. Цифра 4 і всі пов'язані з нею комбінації: 14, 24, 34 - вважаються вкрай нещасливими, бо їх вимова на мові Конфуція практично ідентично тому, як звучить слово «смерть».

Кумедний факт полягає в тому, що китайці прознали і про чисто європейський забобон - число 13. Цій фобії наука дала назву «тріскаїдекафобія». Тепер китайці бояться і цього. А страх перед настанням п'ятниці тринадцятий називається фріггатріскаідекафобіею. Ось такі справи.

Данія

Згадаємо і трохи гарного. Посуд б'ється по всьому світу - кажуть, що це на щастя. Ось чому в Данії розбиті порцелянові чашки і тарілки акуратно змітають віником і потім зберігають до самого Нового року, щоб рознести скалки по домівках друзів і близьких. Адже щастям прийнято ділитися! З цим повір'ям, в принципі, згодні і ми: на весіллях людей хлібом не годуй - дай погамселити чарки за щастя молодих.

Єгипет

Єгипет, як нам відомо, країна, повна таємниць. Магічні властивості єгиптяни приписують ножицям. Вважається, що, якщо ти взяв їх у руки і нічого не відрізав, бути біді. Ще гірше, якщо залишив їх лежати відкритими. Однак, з іншого боку, ті ж самі ножиці, покладені під подушку, за повір'ям, здатні позбавити сплячу людини від кошмарних сновидінь.

Франція

Франція подарувала світові багато хорошого. У число того, чим країна примітна, входять арманьяк, французька випічка, мода і багато, багато іншого. Однак прикмети, в які вірять французи, особливою вишуканістю не відрізняються. Якщо на прогулянці ви догодили лівою ногою в собачі фекалії, то все в порядку, вам у чомусь має пощастити. А ось вже якщо правою, то справи кепські, однак чому - ніхто толком пояснити поки так і не зміг.

Греція

У греків своя версія прокляття. Коли двоє в бесіді одночасно вимовляють одне і те ж слово або фразу, то наступним, що має прозвучати слідом за цим, буде рятівне заклинання «Piáse Кокино» («Πιάσε κόκκινο», дослівно «доторкнися до червоного»). Потім необхідно знайти предмет відповідного кольору і торкнутися його - в іншому випадку бійка неминуча.

До речі, якщо ви опинитеся в аналогічній ситуації під час свята Пасхи, то вам дуже пощастило: у цей час по всій Греції повнісінько яєць, пофарбованих у червоний колір на честь свята.

Гаїті

У цій республіці більшість забобонів пов'язано зі здоров'ям матері. Наприклад, якщо ви з'їли кавунову або грейпфрутову кірку, взялися підмітати підлогу вночі або ненароком пройшли хоч пару кроків в одному черевику - вважайте, що прирекли вашу дорогу матінку на вірну смерть.

Індія

Особливі правила у індусів стосуються догляду за зовнішністю. Це вкрай важливо! По вівторках і суботах (те ж стосується і нічного часу доби) строго забороняється стригти нігті і волосся або мити голову. На ділі навколо цих прикмет завжди розгорталося чимало суперечок, проте в цілому більшість згодна з думкою: піклуючись про красу нігтів під покровом темряви, ви ризикуєте втратити якусь невелику, але цінну річ, наприклад ювелірну прикрасу.

Що ж стосується пересудів, пов'язаних з четвергом, то це день історично вважався вихідним для всіх індійських цирульників. Субота ж - день Сатурна (в індійській міфології - Шані, на санскриті - शनि). Джерела свідчать: Шані - старший брат індуїстського бога смерті Ями. У братів-богів щось на зразок сімейного підряду, в якому Шані відповідає за заохочення або покарання людини за життя, в той час як Яма робить те ж саме, але вже в потойбічному світі.

А ще Шані - великий вчитель, що несе мудрість і присоромлює за зраду і несправедливість. Коротше кажучи, в суботу всі індуси повинні бути зібрані і благочестиві.

Японія

У Країні сонця, що сходить прийнято вчити дітей закривати область живота під час грози. Японські діти вірять: якщо в негоду поводитися необачно, то бог грому Райджін у щоб там не стало вкраде і з'їсть пупок. Жах, чи не так?

Корея

У Кореї, особливо Південній, люди вірять, що вентилятор, що працює в закритій кімнаті, де ви спите, може вбити вас. Забобон про «дихання смерті» в країні поширений настільки, що більшість цих приладів при виробництві оснащується автоматичним таймером вимикання. У наших краях люди ж поки бояться тільки кондиціонерів і з цілком вагомої причини - «щоб не продуло».

Литва

Як і в нас, в Литві не прийнято свистіти в приміщенні. Вважається, що це може залучити всяких дрібних бісів, які вам потім життя не дадуть. Правда, не уточнюється, якими саме бідами може обернутися свист у Литві. У нашій країні прикмета обіцяє безтурботному веселунові фінансове неблагополуччя, безгрошів'я

Малайзія

Не будемо вдаватися в подробиці, просто відзначимо: в цій державі Південно-Східної Азії люди ні в якому разі не сядуть на подушку. Так-так, це може загрожувати п'ятій точці всякими напастями у вигляді всіляких пов'язаних з нею захворювань. Коротше кажучи, ніколи так не робіть.

Нігерія

Яке, на вашу думку, зброя вважається найнебезпечнішим в Нігерії? Автомат Калашникова? А ось і ні! Виявляється, це мітла. Якщо вдарити нею чоловіка, то він втратить свою «чоловічу силу», та й взагалі справа може скінчитися втратою дітородного органу.

Проте деякі схильні вірити, що можна позбутися тих «чар»: для цього слід врізати тією ж самою мітлою кривдникові по спині, завдавши не менше семи ударів.

Оман

Виявляється, в Омані існує цілком дієвий, на думку місцевих, спосіб очистити автомобіль від ворожої присутності потойбічних сил. Для цього потрібно в буквальному сенсі ганяти аудіоверсію Корану через колонки музичної системи машини впродовж тижня, а краще двох. Крім того, це здатне вберегти і від іншої поширеної в арабських країнах напасті - дурного (злого) ока.

Філіппіни

Сліпий, або, як його ще називають, грибний, дощ не дуже шанують на Філіппінах. У народі вважається, що під час дощу, що ллється з блакитних небес, там, нагорі, гуляють весілля злі тікбалангі. А у нас, якщо іде дощ і світить сонце, кажуть : " Відьма купається ! "

Тікбаланг - істота, що нагадує щось середнє між людиною і конем, а також аналог відомого нам казкового персонажа - Лісовика. Подібно нашому Лсовику, Тікбаланг бродить по лісах, змушуючи подорожніх губитися і блукати по одних і тих же місцях, не знаходячи дорогу.

Кажуть, щоб він відв'язався, треба надіти на себе вивернуту навиворіт сорочку. Або просто запитати дозволу демона погуляти якийсь час в його володіннях.

Катар

Взагалі, в цій країні жителі більше не вірять ні в які забобони. Більше того, вірити у щось таке попросту забороняється. Проте кажуть, що раніше люди тут з великою повагою ставилися до павуків: нібито вони здатні якимсь чарівним чином уберегти будинок від пожежі, тому ніхто павуків особливо не чіпає.

Руанда

Жінкам Руанди відомо з малих років: козлине м'ясо їсти не можна. Звичайно, хочеш, як кажуть, їж, але тоді у тебе, красуня, виросте борода. Майже як у казці про Оленку да братика її Івасика - Телесика.

Швеція

Якщо опинитеся в цій скандинавській країні, поспостерігайте за пішоходами. Деякі з них пересуваються містом якось дивно: то зигзагами, то в обхід. Вся справа в тому, що кришки каналізаційних люків у Швеції мають буквене маркування - одні «К», інші «А».

«К» присутній в словах, які переводяться як «вода» і «любов». «А» - в тих, що значать «каналізація» і «нелюбов». Люди схильні вважати, що кількість відповідних букв, які попалися на шляху, може вплинути на хід долі і вирішити наперед її.

Проте негативний ефект від зустрічей з небажаними люками можна нейтралізувати: якщо хто-небудь як би ненароком тричі поплеще вас по спині.

Туреччина

У Туреччині ознакою поганого тону вважається жувати жуйку вночі і вечорами. Турки вважають, що після настання темряви жувальна гумка перетворюється в плоть померлих. Прямо-таки кошмар, їй Богу ...

США

Американці, як мені здається, незалежно від місця проживання, дуже люблять усілякі страшилки. Забобони не обійшли стороною і штат Вермонт, в якому вікна багатьох будинків, побудованих в XIX столітті, мали форму ромба. Це робилося з метою захисту від відьом: в повернене боком вікно відьма верхи на мітлі залетіти, як вважалося, не могла. До речі, такі вікна в деяких будинках можна побачити і в наші дні.

В'єтнам

У В'єтнамі студенти, які бажають підняти рівень успішності, навмисно відмовляються від вживання в їжу ряду продуктів. Одними з таких об'єктів гастрономічного табу стали звичайнісінькі банани: звільнений від шкірки, цей фрукт стає слизьким.

Як ви вже, напевно, здогадалися, проблема тут також викликана артикуляційними особливостями мови - «ковзати» і «провалюватися» (що цілком може ставитися до іспитів) вимовляються по-в'єтнамські абсолютно ідентично.

Уельс

Жителі Уельсу вважають, що якщо надіти на голову сплетений з листя і гілочок ліщини вінок, то це може виконати одне заповітне бажання. Треба перевірити самому!

Ємен

Наївно вважати, що в країні з дуже низьким рівнем життя медицина здатна досягти захмарних висот. І донині в Ємені вважається, що вагітна жінка може визначити стать своєї майбутньої дитини, підкинувши в повітря мертву змію.

Якщо вона впаде на спину, то народиться дівчинка, а якщо черевом вниз - хлопчик.

Зімбабве

У Зімбабве чорна магія (вуду теж) по-справжньому процвітає. Наприклад, дуже поширений варіант захисту від подружньої невірності, вдаючись до якого чоловік накладає на дружину закляття. У випадку, якщо позашлюбні шури-мури все ж таки трапляться, пара буде приречена на вічні спільні поневіряння.

Як правило, страх перед неминучим покаранням за подібну провину і виступає в якості основного фактора, стримуючого подружжя від зрад.

Підводячи підсумок, само собою, варто згадати і багато інших звичних нам забобонів і магічних обрядів: гадання, купання в ополонці на Водохреща, Масляну, у фіналі святкування якої народ, зібравшись веселою юрбою, спалює ритуальне опудало. Ось такі пироги. Млинці, вірніше.

Так що там про чорних кішок та чотирьохлисткову конюшину? Віримо ми у все це чи ні? Вирішувати кожному. Але все ж, як на мене, то без загадок і сюрпризів наше життя не буде настільки цікавим. ;)))

Tags: Забобони
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Як павильно, Оброкоси, чи Абрикоси ? ;)

  * Онучка : - Бабусю, та не ОбрОкоси, а Абрикоси ! Бабуся : - ОбрИкоси. - Та не ОбрИкоси, а Аб-ри-ко-си !!! - Ну ладно, ЖЕРДЕЛІ ... ;))) А це…

 • © Зливаємо воду ...

  * © Для тих хто має приватний будинок. DEFREEZE® - нетоксична рідина світло-жовтого кольору, що складається з природного гексагідрату хлориду…

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments