Лагард дала зрозуміти, що через корупційний тиск на уряд, МВФ може припинити кредитування України.
"Заява директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард – чіткий сигнал для України. Фонд боїться, що Уряд, парламент і ціла держава можуть бути принесені в жертву корупційним схемам та популістським політичним проектам. Все це станеться, якщо антикорупційні органи нарешті не розпочнуть наступ на впливових корупціонерів, які постійно шантажують Уряд. МВФ минулого тижня почув, як насправді працюється міністрам-технократам з депутатським корпусом. Тиск корупціонерів і політиканів заважає Уряду впроваджувати реформи. Через це виникає загроза згортання програми Міжнародного валютного фонду в Україні", - пише на своїй сторінці в Фейсбук голова фракції НФ Максим Бурбак.
========================================
Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, в ході якого обговорили ситуацію в Україні політичну ситуацію та шляхи її вирішення.
Як повідомляє в середу ввечері прес-служба глави Української держави, П.Порошенко підкреслив, що Україна продовжить реформи, незважаючи на кризу у відносинах між урядом і парламентською коаліцією. "Президент наголосив на необхідності перезавантаження Кабінету міністрів без дострокових парламентських виборів, які тільки поглиблять політичну кризу і погіршать умови для проведення реформ", - йдеться в інформації.
П.Порошенко підкреслив, що налаштований на рішучі дії для забезпечення політичної та фінансової стабільності в державі.
"Президент України і директор-розпорядник МВФ домовилися підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, які нададуть нового імпульсу відносинам з Міжнародним валютним фондом", - інформують в прес-службі глави держави.
Сторони також погодилися з необхідністю термінового прийняття українським парламентом всіх реформаторських законів.
Як повідомлялося, К.Лагард заявила, що МВФ складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.
"Я стурбована тим повільним прогресом, який демонструє Україна в поліпшенні державного управління, в боротьбі з корупцією і в зменшенні впливу корисливих інтересів на політику. При відсутності помітних зусиль надати новий поштовх реформам в управлінні державою і боротьбі з корупцією складно уявити, що підтримувана МВФ програма триватиме і буде успішною ", - говорилося в заяві глави МВФ.
"Україна ризикує повернутися до практики невдалих економічних кроків, яких і так вистачало в її недавньої історії Життєво важливо, щоб зараз дії лідерів України повернули країну на обнадійливий шлях реформ.", - Додала К. Лагард.
За словами міністра фінансів Наталії Яресько, Україна в 2016 році році планує залучити $ 8-10 млрд фінансової допомоги від зовнішніх кредиторів, в тому числі $ 5,8 млрд - у вигляді чотирьох траншів від МВФ за програмою EFF.
Подальша затримка з відновленням співпраці з МВФ може мати негативні наслідки як для фінансової стабільності України, так і для рівня добробуту її громадян, заявив Національний банк України у зв'язку з попередженням К.Лагард про можливість заморожування співпраці.
Journal information