olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Українка Роксолана, що підкорила одного з наймогутніших правителів світу

*
Роксолана

Роксолана, улюблена дружина султана Османської імперії, муза для письменників та художників, і при цьому вправний дипломат та політик.

Історія українки Насті Лісовської, що підкорила серце одного з наймогутніших правителів Османської імперії, окутана легендами. За деякими даними, доньку рогатинського священика викрали татари, коли їй ще не було 16. У Стамбулі на невільницькому ринку її помітив візир султана і подарував її падишаху як наложницю.

В гаремі українку одразу почали називати "Хюрем" - тобто та, що сміється. Таке прізвисько дівчина отримала за гострий язик та розкутий сміх. Вона була дуже жадібна до знань, одразу почала вчити турецьку мову та читати Коран.

Після першої ночі, проведеної з Сулейманом, вона відмовилась від коштовностей, та попросила одного - доступу до бібліотеки.

Темперамент та розум відразу полонили султана, він забув про інших своїх жінок та наложниць. Адже з Роксоланою він не лише проводив ніч, з нею він міг обговорювати й важливі політичні процеси.

Роксолана була розумна, розсудлива та холоднокровна. Вона розуміла, що у статусі наложниці ані в неї, а ні у її дітей, народжених від султана, – майбутнього нема. Тож аби стати справді важливою персоною в імперії вона вдалась до хитрощів.

Роксолана заявила Сулейману, що хоче побудувати мечеть, аби спокутувати свої гріхи. Але будувати храм має право лише вільна жінка. Султан в ту ж мить подарував коханій волю. А вже наступної ночі темпераментна українка нахабно вигнала володаря Османської імперії зі свого ліжка, мовляв, вільна жінка не має права ділити ложе з чоловіком без шлюбу. Про це вчить Коран.

Так, за 200 років існування Османської імперії проста наложниця вперше стала дружиною султана.

З часом Настя стала в Туреччині серйозним політичним гравцем. Вона приймала послів, султан радився з не щодо важливих державних справ.

Провела українка в імперії цілий ряд реформ. Зокрема, дослідження документів імперії свідчать, що саме Роксолана стала ініціатором створення системи регулярних надходжень коштів для догляду святинь в Єрусалимі. Їй належала ідея поглибити бухту порту на березі Стамбулу. Це неабияк пожвавило торгівлю країни. Також Роксолана будувала мечеті, лікарні та притулки біля невільницьких базарів у Стамбулі.

Історія Насті Лісовської, що стала могутньою Роксоланою цікавить не лише українців. Нею надихались художники та поети. Про неї писали польські, німецькі та фінські письменники. А портрет Роксолани та Сулеймана можна побачити в самому Луврі.

http://ukrainemiroff.com/showNews/82

Tags: Історичні Факти.
Subscribe

Posts from This Journal “Історичні Факти.” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments