olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Росія там, де російський танк.

*
Більшість росіян впевнені, що Росія там, де територію можна захопити і захистити за допомогою сили, пише Віталій Портников

Севастопольський "губернатор" Сергій Меняйло заявив, що місце кримських татар - "високо в горах", а самі вони - гості в Криму.

Зараз багато хто звинувачує Меняйло в недолугості, але він просто сказав те, що думають представникі російського суспільства - ті самі 95 відсотків, які зараз підтримують захоплення Криму. І з задоволенням підтримали б захоплення будь-якої іншої території, незважаючи на те, хто там живе.

Для таких, як Меняйло, дійсно не є цікавою історія Криму. Їм абсолютно не важливо, що Російська імперія і Радянський Союз проводили планомірну політику витіснення і знищення корінних народів Криму. Вони впевнені, що Росія - там, де російський танк. Там, де територію можна захопити і захистити за допомогою сили.

І ця сила, зрозуміло, може бути спрямована як проти зовнішнього загарбника, так і проти місцевого населення - якщо воно сумнівається в праві Росії на захоплення території. Це - середньовічна логіка. Але жах у тому, що Меняйли живуть в Середньовіччі. Росії не вдалося потрапити в сучасність. І той росіянин, хто в ній опиняється - маргінал на власній батьківщині.

Після заяви Меняйла, здається, вже ніхто не буде сумніватися, що політика маргіналізації кримських татар на їхній історичній батьківщині триватиме. І так, між іншим, відбувається з усіма корінними народами російських республік і регіонів. Скрізь, де можна знищити іншу пам'ять, іншу культуру, іншу мову - знищують.

Почали ще з давніх руських князівств, коли їх окупувала Москва. І тепер цей досвід перенесли на народи Росії. Кримські татари відрізняються від цих народів тим, що вони живуть на території, яку російською ніхто не визнає. Що на їхньому боці - не тільки історія, традиція, право на повернення на батьківщину, врешті решт - сама душа Криму.

На їхньому боці - міжнародне право, яке не може скасувати не тільки якийсь там дурнуватий солдафон Меняйло. Сам Путін не може його скасувати. І від цього ненависть російських шовіністів до кримських татар є ще більшою.

Tags: про Росію
Subscribe

Posts from This Journal “про Росію” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments