olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Прем'єріада: Топ-10 фактів про Гройсмана

*
Спікер парламенту Володимир Гройсман заявив, що готовий взяти на себе відповідальність за формування нового уряду, якщо йому дадуть таку можливість.

Так чого ж від нього очікувати? Найважливіші і найцікавіші факти про Гройсмана зібрали для вас журналісти 24tv.ua.

Вже не одноразово лунали думки про те, що Гройсман для Президента Петра Порошенка займатиме позицію подібну до тої, яку займав у президента Віктора Януковича прем’єр Микола Азаров. Про те, що призначення Гройсмана підкосить і без того нестабільний рейтинг Президента. Про те, що Гройсман, відданий Порошенкові, не буде йому суперечити і стане своєрідним збільшувальним склом для всіх помилок Порошенка. Пропри все це вірогідність того, що можливість сформувати новий уряд Гройсману все ж нададуть, стає дедалі більшою.

Журналісти сайту "24" зібрали для вас всі основні дані, які потрібно знати про Володимира Гройсмана, аби розуміти, чого варто і чого не варто від нього очікувати.

У 16 директор

Свою трудову діяльність Володимир Гройсман розпочав ще у 14 років, ставши столяром на малому підприємстві, яке очолював його батько Борис. Гройсман-старший ще тривалий час був роботодавцем для свого сина – одразу після школи 16-річний Володимир став комерційним директором його приватного підприємства "Юність". Протягом наступних одинадцяти років Гройсман-молодший веде бізнес, у тому числі разом з батьком. Разом з батьком Володимир Гройсман також балотувався до Вінницької міської ради у 2002 році, висувалися вони по сусідніх округах.

Бізнес у 90-ті

За даними журналу "Власть денег", у 90-ті Гройсман разом з друзями налагодили імпорт продуктів харчування та побутової хімії з Європи, які потім збували на місцевих ринках і в магазинах. Також виступав як засновник сільськогосподарської фірми "Поділля", що займалася вирощуванням зернових культур, виробництвом м'яса і молока. Саме тоді, за словами Гройсмана, він навчився мистецтву виводити підприємства з кризи. Його бізнес-проектом також вважається фірма "Інтертрейд", яка працювала у сфері оренди нерухомості.

Гройсман і політика

У 2002 році 24-річний Володимир Гройсман переміг на виборах у мажоритарному окрузі № 29 і став наймолодшим депутатом Вінницької міської ради. Вже за три роки внаслідок післямайданних перестановок у верхівці місцевої влади був призначений виконуючим обов'язки мера Вінниці. У березні 2006 року Гройсман переміг на виборах мера.

Улюблений мер

На посаді мера Гройсман розгорнув настільки ефективну і потужну діяльність, що вже на наступних виборах у 2010 році він знову переміг на виборах міського голови з рекордною для міських голів обласних центрів України підтримкою — 77,81% голосів.

Що зробив для Вінниці?

Ключовими здобутками Гройсмана на посаді мера Віниці називають впровадження програми максимального освітлення міста, широкомасштабний ремонт доріг та вулиць, зменшення масштабів стихійної торгівлі, домовленість із муніципалітетом швейцарського Цюриха про оренду кількох десятків уживаних трамваїв, де функціонує безкоштовний Wi-Fi а трохи згодом – і глобальна реформа міського транспорту. Він також створив перший "Прозорий офіс" з надання адміністративних послуг населенню. Він також зумів налагодити внутрішню комунікацію між мешканцями та владою міста, що вилилося у телефонну службу швидкого реагування, сервіс "Диспетчер", через який міська влада відстежує реакцію комунальних служб на такі проблеми, можливість звернутися до мерії через її сайт чи спеціальні термінали у будівлі міськвиконкому. За сім років – з 2007 по 2013 – Гройсман зміг забезпечити Вінниці сумарних залучених зовнішніх інвестицій в обсязі більш ніж 736 млн грн.

Гройсман в уряду

У лютому 2014 року був віце-прем’єром – міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у складі Кабміну Арсенія Яценюка. Його традиційно називали людиною Президента в уряді. Однак, сам Гройсман наполягав, що запрошення увійти до Кабміну отримав особисто від Арсенія Яценюка.

Нагороди

Має дві державні нагороди: орден "За заслуги" II ступеня, вручений 27 червня 2012 за значний особистий внесок у державне будівництво та орден "За заслуги" III ступеня, який він отримав 26 червня 2008 року за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції.

Верховна Рада

До чергового скликання Верховної Ради Гройсман потрапив за списком Блоку Порошенка. 27 листопада 2014 року був обраний головою парламенту. За останніми даними, на цій посаді він отримує близько 6 тисяч гривень заробітної плати.

Скільки заробляє?

Декларація про доходи спікера Гройсмана за 2015 рік на сайті парламенту наразі відсутня. У 2014 році сукупний дохід голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана склав 1 мільйон 571 тисячу 471 гривню. Доходи членів його родини склали 1 мільйон 447 тисяч 835 гривень. Із задекларованої суми заробітна плата та інші виплати самого Гройсмана в сукупному доході склали 156 тисяч 731 гривню. Дохід від передачі в оренду майна– 1,408 мільйона гривень. Велику частку суми, задекларованої родиною Гройсмана, складає дохід від підприємницької та незалежної професійної діяльності – це 1 мільйон 425 тисяч 113 гривень.

Що належить Гройсману?

У власності Гройсмана є житлові будинки загальною площею 534 і 461 квадратних метри і чотири земельні ділянки. Автопарк родини голови парламенту включає автомобіль Land Rover випуску 2013 року, на якому їздить сам спікер, а також Volkswagen Touareg 2011 року випуску, що належить іншим членам родини.

Автор: Євгенія Мазур, >>>

Tags: п* Гройсман
Subscribe

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments