olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Вітаю зі святом Теплого Олексія. ;))

*
Фото056
Фото: olga_den_f

© У народі 30-те березня називається днем "Теплого Олексія". Цього дня завжди буває дуже теплий день, навіть якщо попередні і наступні після нього дні були і будуть холодними.

У селах Харківськоі області у цей день діставали з погребів картоплю для пророщування перед посадкою у ґрунт.

Особливо його відзначали колись бджолярі, рибалки та мисливці, бо вважалося, що з теплого Олексія вже починається справжнє тепло. Тому пасічники виставляли вулики для першого вильоту бджіл.

Рибалки у цей день йшли вранці на річку спостерігати за тим, як щука хвостом лід розіб’є, однак не ловили її, бо це вважалося великим гріхом. А мисливці від цього дня вже починали полювати на ведмедів та лисиць.

Зазвичай Теплого Олексія, вважався третім важливим днем березня після Явдохи ( 14 березня ) і Сорока Святих ( 22 березня ), за яким визначали погоду. Тепла сонячна погода віщувала врожай хліба та багаті рої. Великі струмки зі снігу, що розтанув, передвіщали мокре літо. У минулі часи казали: «Олексій, чоловік Божий, зиму нанівець зводить», «Зверху пече — знизу тече».

https://olga-den-f.dreamwidth.org/83786.html

Tags: СвЯта*
Subscribe

Posts from This Journal “СвЯта*” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment