olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

10 помилок Президента

*
Президент України Петро Порошенко прибув з офіційним ганьбою в США. Я прочитала цей каламбур і подумала, що цей анекдот не дуже-то вже й анекдот.

"Петро Олексійович розраховував привезти до Вашингтона відставку Шокіна, але, думаю, душок від неї докотилася і до Вашингтона. Шокін пішов бридко, брудно, огидно, і на політичній біографії президента він залишиться незмивною помилкою. Однією з десяти, які нарахувала я за два роки його першого терміну.

Помиляються всі, але ціна помилок президента занадто висока, щоб їх забувати, особливо якщо помиляється він раптом не випадково. Тому - 10 помилок президента, які йому вже не забудуть.

10. Шокін і Генпрокуратура, яку президент всіма силами намагається зберегти в її нинішньому статусі - знаряддя залякування і приборкання. Генпрокуратура, яка завалює всі справи проти «Сім'ї». ЯКА Клюєва упускає, обвинуваченого в корупції на мільйони євро, і блокує притягнення до кримінальної відповідальності Бойко - але при цьому влаштовує спецоперацію в прямому ефірі по затриманню Мосійчука за хабар в 100 тис. грн, караючи радикалів за демарш з коаліції.

Реформу прокуратури називають головним провалом нової влади, а конкурсний відбір прокурорів - профанацією, яка не привела до відомства людей ззовні.

На очах у всіх діамантові прокурори перетворюються з негідників в скривджених героїв, а реформатори - з героїв в шахраїв. На очах у всіх Сакварелдізе йде, а заступники Шокіна залишаються ... А Петро Порошенко - мовчить! А Петро Порошенко каже Сакварелідзе, що він «не знав», що Шокін його звільняє! А лідер президентської фракції з трибуни на всю країну, не моргнувши оком, називає Шокіна реформатором ... Чим нахабніше брехня, тим більше шансів, що тобі повірять? Хоча б в США.

9. Фірсов, Томенко і їх відібрані мандати - це подвійні стандарти і ілюстрація до історії про те, що фракція імені президента ступила на шлях демократури. Неправоту Фірсова та Томенко, безумовно, можна довести устами прирученого глави ЦВК або багатостраждальної Конституції. Тому що якщо ти - партія влади, то Конституцію можна тлумачити, як зручно - доведено історією України.

Але історією іншої країни доведено, куди приводить шлях, який обрала БПП. Колись у 2000-х пропутінську Єдину Росію в Держдумі називали «пейджинговою фракцією», тому що, як голосувати, її депутатам повідомляли на пейджери. Регіоналам пейджер замінила «рука Чечетова».

Що замінить руку Чечетова - БПП?

8. Син президента в парламенті - це соромно. Це робить Петра Порошенка схожим на Віктора Януковича. Перед сином президента і за сумісництвом успішного бізнесмена відкриті будь-які можливості для самореалізації - але в родині вирішують, що краще за все Порошенко-молодшої реалізує себе в Раді. Так, на сайті Ради Олексій Порошенко стоїть співавтором якоїсь там дюжини законів. Чи писав він їх своєю рукою? Довести це так само неможливо, як те, чи брав участь він в АТО. Повірити в це - на жаль, теж. Особисто я бачу тільки одне логічне пояснення необхідності присутності Олексія Порошенка у фракції БПП - там він найнадійніші очі і вуха президента.

7. Roshen. Про бізнес президента якось уже навіть ніяково говорити - відразу сиплеться град аргументів про сліпий траст, і вони, напевно, справедливі. Але є одне але. Під час виборчої кампанії президент обіцяв виборцям продати бізнес. Ніхто не тягнув його за язик. У травні цим обіцянкам виповниться два роки. У минулому році бізнес президента приніс 369 млн грн - в 7 разів: більше, ніж у позаминулому році. Особисто я з розумінням ставлюся до небажання президента продавати справу життя. Але коли на тлі того, як добре все у Рошен, навіть прикрашаючий реальність Госстатат ​​повідомляє, що доходи в країні в 2015-му впали на 21%, а в цьому впадуть ще на 10%, то відчуваєш себе як би це сказати - трохи обдуреним.


6. 5 канал. Власне ЗМІ для політика - інструмент політичної боротьби. Особливо в країні, де незалежних телеканалів немає в принципі.

Так, я теж спала з включеним 5 каналом, коли стояв Майдан. За ту сміливість щире моє спасибі Петру Порошенко. Але сьогодні 5 канал - це телеканал, що належить президентові і, отже, нездатний бути об'єктивним по відношенню до президента. Мистецтво пропаганди дозволяє вкладати у вуха слухачам потрібні меседжі цілком непомітно для цих слухачів. Яких у 5 каналу - кілька мільйонів. DW пише, що заміри під час президентської кампанії вже показували, що кандидата Петра Порошенка в ефірі канал Петра Порошенка було в рази більше, ніж його конкурентів в ефірі того ж каналу.

До президента Порошенко тільки один лідер в Європі міг похвалитися власною медіа-імперією - одіозний італійський прем'єр Сільвіо Берлусконі, друг Путіна і персона нон грата в Україні.

5. Концентрація влади. «Сім'ї Порошенка» поки ще далеко до «Сім'ї Януковича», але на цю стежку президент вже ступив. Ступив, коли почав розставляти на ключові посади людей за принципом особистої відданості, а не професіоналізму. Ступив, коли в АП писали реформу децентралізації, в якій префекти, представники президента в регіонах, виписані як намісники царя. Ступив на цьому тижні, коли БПП стало не вистачати багнетів для формування коаліції, і в неї раптом несподівано почали вступати мажоритарники. Ступив, коли запропонував поставити главою Кабміну близького до нього Гройсмана.

Вибачте, я знову поверну вас до Росії, президент якої 10 років тому потрапив в пастку переконання, що недолік повноважень органів влади призводить до падіння системи. І замість того, щоб скорочувати держапарат, що розрісся до розмірів запущеної пухлини, почав його збільшувати. А замість того, щоб розвивати політичну конкуренцію, зробив ставку на однопартійність.


4. Лесик Довгий та інші одіозні персонажі, яким БПП підіграв на парламентських виборах.

У 2014-му президентський блок злив ряд мажоритарних округів під одіозних політиків, які не мали шансів потрапити в парламент без такої завуальованій підтримки. Схему, за допомогою якої БПП допоміг "впихнути невпіхуємое" в Раду, описує Лещенко: блок президента висунув технічних кандидатів, у яких не було шансів перемогти, на округах, за якими йшли персонажі зі скандальними біографіями. Кандидати від БПП служили їм декораціями і створювали ілюзію конкуренції.

Найбруднішим прикладом того, як таким чином зливалися місця в парламенті, став скандальний 102-й округ, по якому в Раду пройшов Олесь Довгий, знаменитий член «молодої команди Черновецького».

3. Кононенко. Про сірого кардинала Порошенко все написано, всі кісточки перемиті. Нехай НАБУ, звичайно, розбирається, хто світлий лицар, а хто темний - Кононенко або Абромавічус. По-моєму, кращий друг президента, як дружина Цезаря, повинен бути вище підозр, але біда не в тому, що Порошенко - НЕ Цезар. А в тому, що Абромавічус - йде, а Кононенко - залишається. І ми разом з ним.


2. Олігархи і деолігархізація, якої не було.

Спочатку президент публічно і демонстративно в прямому ефірі оголошує війну Коломойському, президент вимагає деолігархізації - усі плескають, президент молодець, тому що війна з олігархами - це війна проти монополій, за конкурентний ринок, чесні правила, модернізацію, за нову динамічну і високотехнологічну економіку ...

А потім непублічно і недемонстративно президент домовляється з Ахметовим, Льовочкіним, Коломойський і за допомогою їх кишенькових фракцій в парламенті розігрує спектакль з відставкою Яценюка. А ще потім президент зустрічається вночі з Коломойським, який приїжджає, маскуючись і пересідаючи з машини в машину, прямо до президента в АП. Не інакше як для того, щоб президент піддав його деолігархізації.

Розумію, що в політиці не брехати неможливо. Розумію, але не забуду.

1. Нарешті, головна і найнепробачніша помилка. Відсутність радикальних змін, в можливість яких ще раз повірили мільйони людей. Які вже не раз обдурились, але ризикнули повірити ще раз, ще один раз.

Я кажу навіть не про реформи - якісь, вони з тріском і повільно, але якимось дивом йдуть. Я говорю про те, що не змінилося головне - не змінилася влада і Порошенко як її головне уособлення. Вони - не змінилися, не опинилися і не стали іншими. Здатними ламати старе і гниле, а не перемикати на себе потоки. Садити корупціонерів, а не покривати їх. Спрощувати середу для бізнесу, а не імітувати дерегуляцію і знімати вершки в своєму особистому бізнесі. Нести відповідальність за сказані слова і взяті зобов'язання, а не ховатися за пропагандою, тролями та пафосними формулюваннями. «Замість вогню дим».

Згодна, що Порошенко і решті компанії країна дісталася в такому стані, що в побуті це господарство було б легше викинути, ніж ремонтувати. Так, вся державна махина, безініціативна, яка має за правило заробляти вимаганням і злодійством, настільки живуча, що самовідтворюється, як хвіст у ящірки - тільки відвернися. Але ж не це заважає президенту міняти систему. По-моєму, йому просто зручно, комфортно і зрозуміло в цій системі, продуктом якої він сам є, і тому він прагне її не поламати, а зберегти. Тому і зміни відбуваються всупереч, а не завдяки.

У цьому місці можете починати заперечувати, що не треба було вірити і зачаровуватися. Але ж не можна було не вірити. Не можна було не ризикнути повірити після плям крові на Інститутській. Не можна було не ризикнути повірити після Януковича, який здавався дном.

Але тим ганебніше і болючіше буде дно кожного, хто ризикне цю віру обдурити ", - пише в своєму блозі журналіст Олена Трибушна.

Tags: п* Порошенко
Subscribe

Posts from This Journal “п* Порошенко” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment