olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Про Україну : Мак і коноплі.

© Коли я була маленькою, унашому селі ще не чули про наркоманів, і унас на городі щороку була добряча грядка маку.

Мак був не декоративний а столовий, його голівки-коробочки були великі, за розміром з куряче яйце, а коли добрий урожай, то ще більші. Нікому і вголову не приходило косити його для "дурі". Збирали його коли він повністю достигне, сухі коробочки розрізали, зернятка висушували і висипали у мішок.

У нас у коморі, по осені, завжди стояв білий вишитий мішок з маком, у якому було, приблизно, три відра маку. Їли ми його вдоволь ! Пекли з ним пироги і калачі.

А ще росло у нас прядіво (тобто - коноплі), також не для "дурі". Садили його по периметру городу і воно виконувало роль парканчика.

Ще не за моєї пам'яті робили знього полотно, але на час моєї появи на Світ Божий уже й забули як це робиться. В часи мого дитинства з прядіва збирали насіння, зернятка смажили на сковороді і товкли його у ступці щоб позбавитись від лушпиння, а облущивши ласували ними. За смаком вони схожі на горішки.

Балилля від конопель просто спалювали як звичайне сміття.©

https://olga-den-f.dreamwidth.org/5828.html
Tags: 1. Про Україну., 2.2.Про Україну : Мак і коноплі.
Subscribe

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment