olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Про пам'ятник Леніну у Харкові.

*
Виявляється, знесений пам'ятник леніну у Харкові на майдані Свободи - не перший монумент вождю на площі!

До нього на тій же площі стояв інший монумент, який також був знесений (або, мабуть, перенесений і не один раз). Він стояв на місці будівлі, яка зараз розміщена біля виходу з метро "Університет" (народна назва "Стєкляшка"). На фото від 1944 р. видно цей більш давній пам'ятник.

121


А від нинішнього знесеного леніна залишилася груда арматури, схожа на щупальця гігантського спрута...


13

Як виявилося, у 40-50-ті роки в Харкові були ПЕРЕНОСНІ пам'ятники комуністичним вождям: їх під виставки привозили, розміщували на площі, а потім кудись відвозили ) Клон був не один!) Я так розумію, що згодом комуністична партія прийшла до висновку, що треба в будівниках комунізму (пересічних громадянах) виховувати ставлення вічності у відношенні до пам'ятників леніну/сталіну і практика використання клонів припинилася )))

=====================================

А тепер я обвела те, що треба було побачити) "Дни его были сочтены") Фото від 22.06.2014. Над леніним темний хрест, а внизу проросійський мітинг.

131

Галина Куц

Tags: Харківські новини
Subscribe

Posts from This Journal “Харківські новини” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments