olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Стамбул. Єгипетський обеліск ( Обеліск імператора Феодосія )

*
попередній матеріал про Стамбул тут ...

Продовження.

© Коли ми, приїхавши до старого Стамбулу, пішли прогулятися його центральним парком, мою увагу привернули високі кам'яні шпилі. Один з них був прикрашений якимись очевидно прадавніми малюнками.

Фото083
Фото: olga_den_f

Згодом з'ясувалося, що це єгипетський обеліск, який за наказом візантійського імператора Константіуса ІІ був привезений в Олександрію, а звідти, уже за наказом Константина ІІ ( 337 - 361 ) у Рим. Згодом, імператор Феодосій І побажав бачити його в Константинополі. Тож у 930 році обеліск був встановлений на майдані Іподром. Деякий час монумент навіть мав назву " Обеліск Феодосія " на честь імператора, що наказав його привезти.

Про обеліск :Приблизно в 1500 році до н.е. єгипетський фараон Тутмос ІІІ спорудив перед храмовим комплексом Карнак в Луксорі два обеліска з рідкісного рожевого граніту, що прославляють перемоги його армії в Месопотамії. Обеліск був розташований у південній частині Великого Храму Амона Ра.

Фото086
Фото: olga_den_f

Мраморний п'єдестал розміром 2,75 на 2,20 метрів був виготовлений за наказом імператора Феодосія І ( 379 - 395 ). Обеліск тримається на чотирьох мідних ніжках. Мраморний п'єдестал, на якому був встановлений обеліск, з чотирьох сторін прикрашений барельєфами. Під час перевезення обеліск був пошкоджений, і його розділили чи то на дві, чи то на три частини, точно не відомо. В результаті чого теперішня висота монумента - 19,5 метрів. Нижня частина обеліска втрачена, можливо її використали як стройматеріал для якихось споруд. А наконечник обеліску у вигляді кедровоі шишки, розбився під час сильного землетрусу в 869 році.

Фото088
Фото: olga_den_f

На обеліску у віршованій формі розповідається про перемоги єгипетського фараона в 18-му поколінні Тутмоса ІІІ.

А на мраморному п'єдесталі, на двох його сторонах, зроблено написи двома мовами - грецькою і латиною.
Грецькою напис зроблено від імені третьої особи : " Феодосій І, за допомогою префекта преторії Прокла, встановив цю чотирикутну колону, що до цього лежала на землі, за тридцять два дні ".

Напис латиною трішки відрізняється і оглошує, безпосередньо від імені обеліску : " Раніше я противився, але потім, скоряючись волі великого пана, я змушений був возвисочитися за тридцять днів для того, щоб нести в собі вінець перемоги Феодосія, який зміг перемогти мене і разом з префектом Проклом встановити мене на цьому місці ".

На барельєфах же зображені сцени з життя і досягнення імператора Феодосія.

За часів османського періоду, після будівництва мечеті Султана Ахмета, рівеннь майдану іподрому підвищився. і нижня частина обеліска залишилась під грунтом. Пізніше англійский дослідник С.Т. Н'ютон розчистив основу обеліску і обгородив його металевою решіткою, яка збережена до наших днів.

Далі буде ...

https://olga-den-f.dreamwidth.org/89954.html

Tags: Мої подорожі
Subscribe

Posts from This Journal “Мої подорожі” Tag

 • © Джерело Сковороди.

  * © Ходімо зі мною до джерела Сковороди. "Джерело "Сковородинівська Криниця" (або Холодна криниця Сковороди) - джерело, назване на честь відомого…

 • © Що ми бачили у Бабаївському лісі.

  * © А бачили ми там, і котика живого, і коника ЗАЛІЗНОГО !!! Ну, і квіточки, звичайно. Як же без них, у лісі ? Фото: olga_den_f Фото:…

 • © Прогулянка парком Сковороди.

  * © Прогулялися ми у Сковородинівку Харківської області, у музей Григорія Сковороди, який має статус національного. Це вхід на територію музею…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments