olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Безвізовий режим: як, куди і коли

*
Вже у другій половині літа українці можуть отримати право їздити до країн ЄС без віз, проте для цього треба мати низку документів.

Європейська комісія 20 квітня офіційно звернулась до Європарламенту та Ради ЄС із законодавчою пропозицією скасувати візовий режим для громадян України, заявивши, що всі необхідні умови Київ виконав.

За кілька місяців ЄС має погодити всі процедури, тож вже з середини літа власники біометричних паспортів можуть отримати право подорожувати до країн ЄС без віз.
Що треба буде зробити громадянам України, щоб скористатись такою можливість, і з якою метою можна буде поїхати до ЄС без візи, розбиралась ВВС Україна.

Коли їхати без віз?

Згідно з процедурами ЄС, спочатку рішення щодо віз для України має схвалити Європейський парламент.
На це за різних обставин може піти не менше місяця. У Європарламенті це рішення ухвалюється простою більшістю голосів депутатів.

У разі згоди Європарламенту, остаточну долю безвізового режиму затверджує Рада ЄС на рівні міністрів, до якої входять представники країн ЄС.

За це рішення мають проголосувати 55% країн, що представляють 65% населення.

Вето на рішення щодо безвізового режиму для українців можуть накласти щонайменше чотири країни, які представляють 35% ЄС.

Після рішення Ради ЄС має пройти ще 20 днів, щоб воно набуло чинності і режим запрацював.
Представляючи законодавчу пропозицію, представники Єврокомісії заявили, що безвізовий режим з Україною має почати діяти "якомога швидше".

Президент Порошенко спрогнозував, що безвізовий режим запрацює через "кілька місяців", а експерти прогнозують, що запровадження не займе більше трьох місяців, тобто не пізніше кінця липня 2016 року.

У які країни та з якою метою?

Юридично для запровадження безвізового режиму Україну перемістять до переліку країн, громадянам яких не потрібні візи.

Проте не до всіх 28 країн ЄС можна буде їздити без віз.

Ірландія та Велика Британія мають особливі умови у шенгенській угоді, а тому і далі вимагатимуть свою власну візу, як і зараз.

Натомість, як заявили у Єврокомісії, українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не належать до ЄС, проте входять до шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

В’їзд українцям без віз буде дозволений на 90 днів протягом кожних півроку, як заявили в Єврокомісії - "у бізнесових, туристичних та сімейних цілях".

Українські біометричні паспорти відповідають світовим стандартам і тільки з ними можна буде подорожувати без віз

Посол ЄС в Україні раніше пояснював, що цей режим призначений для "туризму, навчання, ділових поїздок та участі у виставках та конференціях".

Проте для тривалого навчання в країнах ЄС треба буде отримувати спеціальну довгострокову візу.

У ЄС також наполягають, що безвізовий режим не надаватиме права українцям на роботу у ЄС.

З іншого боку, експерти допускають, що українці можуть їздити до країн ЄС і нелегально працювати по 90 днів.

Які документи потрібні

Головною умовою для подорожей до ЄС без віз буде біометричний паспорт.

У цьому паспорті є ідентифікатор, на якому міститься інформація про відбитки пальців, які перевірятимуть на в’їзді до ЄС.

Україна почала видавати біометричні паспорти з початку 2015 року й вони визнані ЄС.

"Українські біометричні паспорти відповідають світовим стандартам і тільки з ними можна буде подорожувати без віз", - заявив ВВС Україна речник представництва ЄС в Україні Давід Стулік.

"Біометричних паспортів, починаючи з 1 січня 2015 року, в Україні видали вже близько 1 мільйона трьохсот тисяч", - повідомив ВВС Україна речник Державної міграційної служби Сергій Гунько.

Біометричних паспортів, починаючи з 1 січня 2015 року, в Україні видали вже близько 1 мільйона трьохсот тисяч, - Сергій Гунько, речник Державної міграційної служби

Отримати біометричний паспорт можна у паспортних столах й це коштує близько 600 гривень.

Також в Україні створена мережа державного підприємства "Документ", де, незалежно від місця реєстрації людини, можна швидко отримати біометричний паспорт за 911 гривень.

Водночас, як пояснили в Єврокомісії, після запровадження безвізового режиму і далі потрібно буде надавати на вимогу митників низку документів, щоб "довести належний матеріальний стан та ціль подорожі".

"Прикордонники, особливо враховуючи збройних конфлікт на Сході, можуть вимагати певні документи – від запрошення до підтвердження фінансової спроможності", - розповіла ВВС Україна керівник організації "Європа без бар’єрів" Ірина Сушко.

Прикордонники теоретично можуть вимагати показати підтвердження проживання – або запрошення, або підтвердження з готелю, а також зворотній квиток та підтвердження фінансової спроможності.

Прикордонники, особливо враховуючи збройних конфлікт на Сході, можуть вимагати певні документи – від запрошення до підтвердження фінансової спроможності, - Ірина Сушко, експерт

Фінансову спроможність зазвичай доводять випискою з рахунку або ж наявністю готівки у розрахунку 50 доларів на добу перебування.

Ці документи прикордонники країн ЄС іноді просять показати і зараз навіть за наявності шенгенської візи.

Досвід Молдови

Молдова отримала безвізовий режим з ЄС ще в травні 2014 року й вже має значний досвід.

У перший рік безвізового режиму тільки 2% громадян Молдови отримували відмови на в’їзд до країн ЄС.

"Зазвичай треба мати підтвердження з готелю, зворотній квиток і доказ наявності коштів, але особисто в мене жодного разу не перевіряли, потрібні були тільки усні пояснення", - розповів ВВС Україна молдовський політичний експерт Лео Літра.

Зазвичай треба мати підтвердження з готелю, зворотній квиток і доказ наявності коштів, але особисто в мене жодного разу не перевіряли, потрібні були тільки усні пояснення, - Лео Літра, молдовський експерт

Мешканець Кишинева Денис Ткач розповів, що встиг скористатись безвізовим режимом з біометричним паспортом тільки раз при поїздці до Румунії.

"В мене нічого не перевіряли, не вимагали ніяких документів", - заявив пан Ткач.

Ще один співрозмовник ВВС Україна у Кишиневі розповів, що подорожував до Італії за біометричним паспортом і його також не просили показати документи.

Але, як вказала Ірина Сушко, через конфлікт на Донбасі до громадян України ставлення може бути ретельним, тож вона радить "бути морально готовими надавати потрібні документи". >>>

Tags: Про паспорти
Subscribe

Posts from This Journal “Про паспорти” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments