olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Стамбул. Колона з трьох змій

*
Попередній матеріал про Стамбул тут ...

Продовження.

Фото084
Фото: olga_den_f

© Поруч з Єгипетським обеліском, на Іподромі у Стамбулі стоїть Змієвидна колона. Її туди привіз Константин Великий ( 324 - 227 ) з дельфійського святилища Аполона у Греції.

Пам'ятник символізує перемогу грецьких міст - держав над персами при Саламісі ( 48о рік до нашої ери ) і Платеях ( 479 рік до нашої ери )

Колись ця колона мала три зміїні голови і величезного котла з золота. Але котел, що і не дивно ;)) зник безслідно, ще до перевезення її у Стамбул.

Зараз колона має 29 витків переплетених між собою трьох змій. Всередині вона пуста. Голови змій розрушилися, а були вони після 36 - 32 витків, і дивилися у різні боки.

На колоні присутні написи з назвами прадавньогрецьких королівств.

За легендою, король Спарти спочатку вигравірував на колоні соє ім'я з описом перемог. Але інші грецькі королі обурилися таким вчинком корля Спарти і той був змушений витерти приписані собі перемоги. В результаті було прийнято рішення вписати імена всіх учасників великих боїв.

В візантійський період пам'ятка використовувалась як фонтан, і складалася з 29 мереживних поглиблень на бронзовій основі.

В оригіналі колона мала 6,5 м довжини і 3 м глибини. Зараз же вона має 5,3 м в висоту.

Османський історик Челембі стверджує, чо колона колись мала захищати Стамбул від нашестя різних змій і скорпіонів. Переказ говорить, що один з яничар зірвав голову змії, і зтих пір Стамбул почав потерпати від нашестя різних змій і вредоносних комах.

На мініатюрі Наккашбаши Османа ( 1550 - 1590 ), що був художником султана Сулеймана Величнішого, датованій XVI, зображені стрільці з луків, що ціляться у зміїну голову.

В османський період голови змій були збиті камінням, і тимчасово втрачені.

Пізніше, під час проведення реставраційних робіт в Айя - Софії, Г.Фоссаті, знашов фрагмент нижньої челюсті однієї із змій.

На сьогодні одна з цих голів знаходиться серед експонатів Стамбульського Археологічного музею, а ще одна у Британському музеї у Лондоні.

Далі буде ...

https://olga-den-f.dreamwidth.org/90854.html

Tags: Мої подорожі
Subscribe

Posts from This Journal “Мої подорожі” Tag

 • © Джерело Сковороди.

  * © Ходімо зі мною до джерела Сковороди. "Джерело "Сковородинівська Криниця" (або Холодна криниця Сковороди) - джерело, назване на честь відомого…

 • © Що ми бачили у Бабаївському лісі.

  * © А бачили ми там, і котика живого, і коника ЗАЛІЗНОГО !!! Ну, і квіточки, звичайно. Як же без них, у лісі ? Фото: olga_den_f Фото:…

 • © Прогулянка парком Сковороди.

  * © Прогулялися ми у Сковородинівку Харківської області, у музей Григорія Сковороди, який має статус національного. Це вхід на територію музею…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments