olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Купатися треба ОБОВ'ЯЗКОВО до схід Сонечка ! У Чистий Четвер.

*1чч

© З раннього дитинства пам'ятаю цю процедуру. Вся сім'я прокидається до схід сонця і всі купаються. Спочатку купають дітей, а потім уже купаються дорослі. Взагалі то я любила поспати зранку, але заради такого дійства, я прокидалася з неабияким ентузіазмом ! ;))

Воду після купання ( поки не було каналізакії ) виносили і виливали у таке місце, де не може ступнути нога жодної людини, поки місце, де вилили воду, не висохне повністю. А ще краще - вибирали таке місце де ніхто пройти не може взагалі, або якісь чагарники, або під паркан, а якщо поблизу була круча, то і в кручу.

Робили так тому, що в Чистий Четвер, кожен змивав свої гріхи і хвороби, і їх забирала на себе вода якою милися. А якщо хтось сторонній стане на ту воду, то забере на себе все те, що нею було змите.

У Чистий Четвер у домі нічого не робили, окрім приготування ( обов'язково пісної ) свіжої їжі. Оселю прибирали напередодні, тому що в Чистий Четвер - все мало бути вже чистим. Якщо була можливість, ішли на вечірню службу, щоб принести Срастну Свічку - Громовицю. ©( про свічку буде наступний пост ).

Приємних усім водяних процедур ! Змиваємо всі гріхи і хвороби до схід Сонця в Чистий Четвер ! ;))

/ 27.04.2016. olga_den_f /

https://olga-den-f.dreamwidth.org/92814.html

Tags: СвЯта*
Subscribe

Posts from This Journal “СвЯта*” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments