olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Страстна Свічка - Громовитця.

*


© Сьогодні Чистий Четвер. В цей день, годиться сходити до церкви. на вечірнє богослужіння. Перед богослужінням, требе купити свічку, бажано велику, і відстояти з нею службу. По закін ченні служби, всічку, не загасюючи вогонь, принести додому. Щоб вогоь по дорозі не погас, треба зробити якийсьзахист для ньог від вітру.

Наприклад, можна взяти пластикову пляшку, відрізати їй дно і свічку вставити у горгечко пляшки так, щоб вогонь був з тії сторони де дно, в середині пляшки. Таким чином для вогню буде заист від вітру, і свічку спокійно можна донести додому з вогнем. Я одногоразу з таким " світильником навіть у метро їхала. Дуже вже велике бажання було принести свічку з вогнем з Благовіщенського Собору. ;)) І донесла ! ;)

Якщо свічка дорогою не погасне, то, кажуть, дуже хороша прикмета. А як погаСне, то буде якийсь смуток.

Прийшовши зі свічкою до вхідних дверей, треба ( умовно ) намалювати вогнем на всі двері хрест декілька разів, читаючи при цьому " Отче Наш ". Таким чином починають очищення всієї оселі з вхідних дверей. Похрестивши двері, їх можна відкривати, а далі переступивши поріг, продовжувати хрестити вогнем, ідучи за годинниковою стрілкою - всі двері, якщо є ще, всі стіни, всі кутки ( особливо кутки ), всі вікна. Це робитиможна мовчки, а можна читаючи декілька разів " Отче Наш "

Після того як очищено живим вогнем всю оселю, січку можна поставити біля ікон ( якщо є ) або де Вам захрчеться, і хай вона трішки погорить. Потім свічку погасити, і прибрати. В подальшому, її запалювати під час грози. Вважається, що ця свічка, захищає оселю від блискавок, через те вона і називається - Свічка - Громовиця.

У нас дома, така свічка завжди лежить за іконою. Цю традицію, передавали з покоління в покоління мої прабабусі своїм дітям, і так вона дійшла від них через мою маму до мене. ;)

Вітаю всіх зі святом ! Ідіть до церков ( звичайно за бажанням ;))), приносьте живий вогонь, очищуйте свої оселі. ;) Повірте, це дуже цікаво і приємно. ;) І нехай усім щастить !

/ 28.04.2016. olga_den_ f /

https://olga-den-f.dreamwidth.org/93430.html

Tags: СвЯта*
Subscribe

Posts from This Journal “СвЯта*” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments