olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Про єдину ціну на газ.

*
" ... Всім прихильникам єдиної ціни на газ, яка буцім поборе корупцію і зробить нас всіх щасливими, я хотів би нагадати (хоча більшість уже не пригадає - з часів СРСР пройшло більше 20 років) такий термін як пересортиця.

Це вид шахрайства, на якому заробляли завбазами і завмагами.

Якщо існує два товара, різні за походженням (і відповідно, різні по ціні), але вони в документації позначені одним видом номенклатури - то більш дешевий завжди продавався радянським громадянам по ціні більш дорогого. Перевірити же ніяк не можна, звітність тільки для внутрішнього вжитку.

Дорогий же товар продавався з-під поли, із націнкою "за блат". Грошей виручалось достатньо, щоб покривати недостачу (як правило, її взагалі не покривали, а просто ділились із ревізором), і на "дачу завмагу".

Найкраще ця схема працювала із технікою. В СРСР вироблялось дві моделі кожної номенклатури, а відрізнялась вони лише цифрою і літерою в точній назві моделі - оди варіант внутрішній, другий - експортний. Так от телевізор вам продавали по ціні експортного, а в документах писали ціну внутрішнього. Різниця доходила до кількох разів.

Тепер рівно те саме пробують робити із газом. Є два різних продукти, по всіх параметрах. "Єдина ціна" дозволяє узаконити схему пересортиці для цього типу продукту. І все. Ніякої економіки тут нема.

Так що коли вам кажуть, що це цивілізований спосіб, і що так у всьому світі - не вірте. Цей спосіб характерний тільки для країн із "социалистическим режимом хозяйствования".

В нормальній країні єдиних цін нема ні на що. ..."

Вячеслав Ільченко

Tags: про Газ
Subscribe

Posts from This Journal “про Газ” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments