У Верховній Раді не вистачило голосів для прийняття закону №1188, який встановлює кримінальну відповідальність для "злодіїв в законі" і посилює відповідальність за злочини, вчинені злочинними угрупованнями. Замість необхідного мінімуму в 226 голосів законопроект набрав лише 210.
Регіонали не дали жодного голосу, причому один з них іронічно заявив що, мовляв, не можна прописувати у законі жаргонне слово " злодій у законі ".
На мою ж думку вжити в законі потрібно саме це слово, бо інакше під час суду, будьякий "злодій у законі" заявить, що йому у звинуваченні інкрімінують злочин якого він не скоював, і що він насправді " злодій у законі" а не "те що там написано ". Якщо регіонали виступили проти вживання цього словосполучення в Уголовному Кодексі України то це означає тільки те, що в їхніх інтересах закон написати так, щоб його можна було обійти під час судового розгляду, а не через те, що вони так відстоюють чисту літературну мову.
В даному випадку речі треба називати своїми іменами, навіть якщо імена жаргонні, щоб на суді злодію важче було відкручуватися від відповідальності.
Ось як розтлумачили цесловосполучення автори законопроекту :

Хто з депутатів як голосував - можна подивитися за посиланням :
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=7316
https://olga-den-f.dreamwidth.org/102239.html
Journal information