olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Як у нас субсидії дають, ... а потім забирають ...

*
( Оновлено )

( + перевод на русский язык )

© Три дні тому, у селі де моя дача, спілкувалася зі знайомим. Розмова була на болючу тему, про газ, тобто про опалення газом.

Більшість людей свого часу попереробляли опалювальну систему для твердого палива на систему опалювання для газу, порозбирали і повиносили плити. А тут, на тобі - захмарна ціна на газ, яку не можуть сплатити більшість селян.

Дядько в телевізорі дуже красиво говорив про субсидіії. Казав що оформити їх дуже легко і дають їх усім, хто не може оплатити газ. От багато людей таке почули і пішли оформляти субсидії. І мій співрозмовник серед них. Оформлення було не таке просте як обіцяли з телевізора, але з горем наполовину він її таки оформив, отримали її інші селяни, хто звернувся по неї.

Нарахували, вказали обовэ'язковий платіж, мій знайомий зрадів, і почав гріти хату газом. Але і від дров не відмовився. Газом користувався економно. У сусіда мого знайомого така ж ситуація - топлять газом, підтопляють дровами, сплачують вказану обов'язкову суму.

Проминула зима, аж раптом приносять платіжку в якій нараховано борг у розмірі всієї суми субсидії нарахованої за опалювальний сезон. Він - у Міськгаз, дізнатися у чому справа.

А йому відповідають : " В одному з зимових місяців була сплата обов'язкової частини платежу з запізненням ". Знайомий каже : " Так зарплату отримав з запізненням. Таке часто буває ".

А йому кажуть : " То Ваші проблеми і нас вони не обходять ".

Що він їм тільки не казав, і справку приносив, про те що зарплатня була видана з затримкою - все марно. Прийшлось суму субсидії виплатити Міськгазу.

А сусідові мого співрозмовника, також принесли борг у розмірі отриманої субсидії. Коли задав питання : " Чому так вийшло ? ", йому відповіли : " Ви спалили за зиму газу МЕНШЕ ( ! ) за встановлену норму ". І тому субсидію знято. Сусідові також довелось повернути все у Міськгаз. Виявляється, економити для держави не потрібно ! Зекономив газ для держави - поверни субсидію !!!

Після таких викрутасів з субсидіями, люди в нашому селі сказали : " Замерзнемо взимку - а по субсидію не підемо. Хай вони нею вдавляться ".

За літо багато хто планує відновлювати пічне опалення, зі словами :

- Ласкаво просимо назад у минуле ! А Гройсману, Порошенко і іншим довбо, чі то пак депутатам, великий полум'яний привіт ! І до зустрічі на третьому Майдані !

Так і сказали.

Продовження у наступному пості ...

Перевод на русский язык :

© Три дня назад, в селе где моя дача, общалась со знакомым. Разговор был на болезненную тему, о газе, то есть об отоплении газом.

Большинство людей в своё время попеределывали отопительную систему для твердого топлива на систему отопления для газа, разобрали и вынесли печки. А тут, на тебе - заоблачная цена на газ, которую не могут оплатить большинство сельских жителей.


Дядя в телевизоре очень красиво говорил о субсидиии. Говорил что оформить их очень легко и дают их всем, кто не может оплатить газ. Вот многие такое услышали и пошли оформлять субсидии. И мой собеседник среди них. Оформление было не такое простое как обещали с телевизора, но с горем наполовину он таки её оформил, получили её и другие односельчане, кто обратился за ней.

Насчитали, указали обязательный платёж, мой знакомый обрадовался и начал греть дом газом. Но и от дров не отказался. Газом пользовался экономно. У соседа моего знакомого такая же ситуация - топят газом, подтапливают дровами, платят указанную обязательную сумму.

Прошла зима, и вдруг приносят платежку в которой начислен долг в размере всей суммы субсидии начисленной за отопительный сезон. Он - в Горгаз, узнать в чём дело.

А ему отвечают: "В одном из зимних месяцев была уплата обязательной части платежа с опозданием". Знакомый говорит: "Да зарплату получил ис опозданием. Такое часто бывает".

А ему говорят: "Это Ваши проблемы и нас они не касаются".

Что он им только не говорил, и справку приносил, о том что зарплата была выдана с задержкой - все бесполезно. Пришлось сумму субсидии выплатить Горгазу.

А соседу моего собеседника, также принесли долг в размере полученной субсидии. Когда задал вопрос: "Почему так получилось?", Ему ответили: "Вы сожгли за зиму газа МЕНЬШЕ (!) установленной нормы". И поэтому субсидию снято. Соседу также пришлось вернуть все в Горгаз. Оказывается, экономить для государства не нужно! Сэкономил газ для государства - верни субсидию !!!

После таких выкрутасов с субсидиями, люди в нашем селе сказали: "Замёрзнем зимой - а за субсидией не пойдем. Пусть они ею подавятся".

За лето многие планируют восстанавливать печное отопление, со словами:

- Добро пожаловать назад в прошлое! А Гройсману, Порошенко и другим долбо ..., тьфу ты, депутатам, большой пламенный привет! И до встречи на третьем Майдане!

Так и сказали.

Продолжение в следующем посте ...

https://olga-den-f.dreamwidth.org/106560.html

Tags: Про Субсидії
Subscribe

Posts from This Journal “Про Субсидії” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment