olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

НАБУ оприлюднило схему розкрадання коштів "Укргазвидобування"

*
У розкраданні коштів під час видобування та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування" були залучені посередники – товарні біржі, які встановлювали занижені ціни на газ. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

В процесі досудового розслідування встановлено, що протягом січня 2013 – січня 2016 років "Укргазвидобування" укладало низку договорів про спільну діяльність з приватними підприємствами.

У рамках спільної діяльності до процесу були залучені посередники – Товарна біржа "Центр" та Товарна біржа "Львівська універсальна", які встановлювали занижені ціни на газ.

"Наприклад, у той час, як ринкова вартість газу становила 7057,51 грн. за тис. м. куб., біржі реалізовували природний газ за ціною 2640 грн. за тис. м. куб. на користь певних суб’єктів господарської діяльності", - сказано у повідомленні.

Серед переможців біржових торгів були такі компанії як ТОВ "Газ Транс Груп", ТОВ "Київпромзбут", ТОВ "Екселент-ЛТД", ТОВ "Газтранспроект" та інші.

Після цього переможці біржових торгів реалізовували природний газ суб’єктам реального сектору економіки, але вже за ціною 6900 грн. за тис. м. куб.

Різниця вартістю газу для посередника і ціною, за якою газ купували підприємства реального сектору економіки, перераховувалася на рахунки приватних осіб через фіктивні фірми. Робилося це переважно готівкою.

Слідством встановлено, що весь ланцюжок посередників, починаючи від учасників договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", закінчуючи переможцями торгів, які реалізовували газ кінцевим споживачам, був підконтрольним народному депутату України Олександру Онищенку.

За попередніми даними в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд. – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

Клікніть картинку, щоб збільшити :
1сх.

Економічна правда

Tags: про Газ
Subscribe

Posts from This Journal “про Газ” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments