olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

*Сьогодні Дідова субота, Дідівниця.

*
Переддень Трійці називався Дідовою суботою, Дідівнею.

Це був один із найшановніших поминальних днів календарного року. Поминали всіх покійних: і хрещених, і нехрещених, і померлих від старості чи хвороби, і самогубців, і потопельників — людей, що померли «не своєю смертю», тобто тих, кого не поминали на інші поминки. До церкви несли «панахиду» — хліб чи книші, калачі, пироги, часто коливо і мед або щось солодке на заміну.

Ходили на кладовище, де частували старців, жебраків, бідних і пригощалися самі. Залишали на могилах щось із їжі «для покійних». Така своєрідна форма жертви мала умилостивити духів предків, щоб вони не шкодили живим, а ставали їм у поміч.

У цю пору корови дають багато молока, і тому поминали в першу чергу молоком і хлібом. А щоб хліб був святковим, і відрізнявся від повсякденного, то у тісто додавали зернята соняшникового або гарбузового насіння.

1мх

https://olga-den-f.dreamwidth.org/115405.html

Tags: СвЯта.
Subscribe

Posts from This Journal “СвЯта.” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments