olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Саакашвілі звинувачує Мінфін у «шахрайстві» з Одеською митницею

Глава Одеської облдержадміністрації піддав критиці Мінфін України за штучне підвищення Одеській митниці в півтора рази щомісячного індикативного показника доходів, починаючи з липня цього року. Оскільки таким способом відомство фактично унеможливлює переказ надпланових коштів на будівництво автодороги “Одеса-Рені”.

Про це Саакашвілі заявив на брифінгу за підсумками першого засідання Ради економічного розвитку: “Перші кроки реформування регіону, представлення реформ у сфері юстиції, митниці та правоохоронних органів”.

“Не знаю, хто дає вказівки, проте маємо наступний факт: Міністерство фінансів фактично в півтора рази підвищило щомісячний план доходів Одеській митниці. Хто саме це робить – не знаю, але бачу те, що бачу. Хоч не так давно було оголошено на всю країну : буде більше надходжень, буде фінансування (за рахунок надпланових коштів ремонту – ред) дороги “Одеса-Рені”. Ось люди запитують: де дорога? Я відповідаю те, що обіцяв: як тільки впорядкуємо роботу митниці, збільшимо вдвічі проти плану надходження – буде дорога. І ось чую: план митниці піднятий загадковим способом на 20 з надлишком відсотків, а ще майже 30 відсотків митниці кудись попливли – реально план з початку липня збільшили в півтора рази. Тобто маємо елементарне шулерство, в наперстки з нами грають. Тому що курс валюти не змінювався, і вітчизняна економіка не почала зростати”, – зазначив Саакашвілі.

Голова ОДА пояснив, що мав на увазі, коли говорив про “плаваючі” майже 30 відсотків Одеської митниці: “Раніше надходження в митницю забезпечували два підрозділи – основний і так звана “енергетична митниця”. Надходження до казни через енергетичну митницю становили майже 30 відсотків загальних надходжень. Несподівано цей підрозділ, а саме енергетичну митницю, виводять зі складу Одеської митниці. Тобто ці кошти виводять”.

Крім того, акцентував Саакашвілі, “сьогодні ми почули від експедиторів на засіданні Ради економічного розвитку, що підприємцям радять: не розмитнювати в Одесі, робіть це на сусідній митниці, бо в Одесі штучно завищені тарифи. Іншими словами, хтось у Києві вирішив поглумитися. Зауважу: не над мною, чи не над обіцянками Прем’єр-міністра або Президента України, які вони спільно дали. А над жителями Одещини, у тому числі Бессарабії, через яку проходить автотраса “Одеса-Рені”. І виглядає це таким чином: ми вам обіцяли однією рукою дати, а інший забираємо. А потім розведуть руками: не виконала ж митниця план надходжень! А як план можна виконати, якщо на митниці нічого не міняти?”

Як зазначив Саакашвілі: “Ми цю дорогу побудуємо, якщо нам не будуть заважати, якщо не будуть ставити палиці в колеса і займатися відвертим шахрайством. Завтра маю намір про це відкрито сказати на зустрічі з Президентом України, коли будемо обговорювати актуальні питання. Тому що це махінації, які спрямовані проти жителів Одещини. Якщо не буде відновлена дорога “Одеса-Рені” через Бессарабію, тоді буде хороша дорога для танків. Робиться все не для того, щоб люди по ній їздили, а танки пройшли”.

“І це просто підриває національну безпеку”, – підсумував голова Одеської ОДА.
Tags: п* Саакашвілі
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments