olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Нові тарифи на комуналку вже оскаржують у КСУ ( Оновлено )

( Оновлено )

Верховний суд України надіслав подання до Конституційного суду України щодо легітимності указів Президента України від 27 серпня та від 10 вересня 2014 року, які регулюють діяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), і легітимності рішень НКРЕКП щодо встановлення житлово-комунальних тарифів.

Це випливає з переліку конституційних подань, що оприлюднений на сайті Конституційного суду.

"Щодо відповідності (конституційності) положень частин першої, другої статті 11 Закону України "Про природні монополії ", абзацу п'ятого частини першої статті 12 Закону України "Про електроенергетику", пункту 4 частини першої статті 3 Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", абзацу восьмого частини першої статті 13 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання " (в частині повноважень національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), Указу Президента України від 27 серпня 2014 року № 694/2014 "Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", Указу Президента України від 10 вересня 2014 року № 715/2014 "Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" положенням частини першої статті 8, частини другої статті 19, частини першої статті 106 та пунктів 3, 9, 91, 92 частини першої статті 116 Конституції України", - зазначається у переліку подань.

На даний момент здійснюється опрацювання подання секретаріатом КСУ.

У самому поданні Верховний суд вказує на неприпустимусть звуження правових та матеріальних інтересів громадян в контексті діяльності указаної Комісії.

Зокрема наголошується, що укази Президента України, якими було створено та визначено повноваження НКРЕКП, були ухвалені поза конституційними повноваженнями Глави держави.

Крім того, зазначається, що встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги перебуває поза повноваженнями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Як повідомлялося, Указом Президента України від 27 серпня 2014 року було утворено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Указом від 10 вересня 2014 року Глава держави затвердив Положення про НКРЕКП.

У листопаді 2015 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг від 3 березня 2015 року про підвищення тарифів на газ для населення, оскільки рішення було прийнято з перевищенням повноважень комісії.

У червні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила низку рішень про чергове підвищення тарифів, зокрема на газ, електроенергію, тепло- та водопостачання.

УКРІНФОРМ

Tags: Тарифи
Subscribe

Posts from This Journal “Тарифи” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments