olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

З сьогоднішнім правлячим класом Україні війни з Росією не виграти через мотивації заробляти на війні

*
"А чому не може бути створена цілісна ідентичність України вже після Революції Гідності, яка власне намагалася солідаризувати суспільство навколо стратегічних питань?

Відповідь одна і дуже проста — через низьку якість правлячого класу. Інакше кажучи, революція дала шанс на солідарне творення цілісного ареалу ідентичності в суспільстві, але жадібний до грошей та влади правлячий клас зруйнував цю солідарність.

Розрив солідарності правлячого класу з суспільством відбувся декілька разів:

1) правлячий клас вибрав не національно-визвольну війну в солідарності з суспільством, а мир і здачу територій країни в обмін на можливість найменших втрат бізнес-активів;

2) правлячий клас обрав контрабанду з ОРДЛО, а не розмежування з окупованими територіями;

3) правлячий клас, вустами Президента заявивши, що Крим оптом не продається (тобто держава Україна не буде продавати Крим Росії), діями українських олігархів через суди намагається повернути бізнес-активи в роздріб;

4) витрати на реформи правлячий клас звично переклав на середній клас та малозабезпечених громадян, продовжуючи уникати плати олігархів не просто за реформи, а взагалі дозволяючи олігархам продовжити тримати свої гроші в офшорах;

5) в умовах війни правлячий клас продовжував дерибан та корупцію, представники влади продовжували збагачуватися, а "повітряний щит" та "морський щит" досі в Україні не створені.

Стратегічно некомпетентний та неблагородний правлячий клас неспроможний стратегувати в кризі, в революції та у війні — ніяк і жодним чином. В плані сенсуалізації та проспектуалізації держава виявилася повністю неспроможною і некомпетентною" .

"В Україні створено "зрадницький олігархічний прецедент»" : коли кримські олігархічні активи можна повертати шляхом тіньових домовленостей з російським режимом чи через міжнародні суди, коли олігархи під дахом української влади можуть вести контрабандний бізнес на окупованих територіях, коли на війні можна заробляти шляхом корупції — держави вже нема. Якщо доля бізнесу олігарха не залежить від долі держави, то він ніколи не буде захищати таку державу.


" Війна принципово змінює цивілізаційний процес в країні. В цьому сенсі у України була дилема — або радикально відвоювати всю територію, а потім, маючи єдність на тлі перемоги, провести поступові реформи, або не дивлячись на втрату територій, робити радикальні реформи, а вже потім повертати території. Україна не робить ні те, ні інше — ні відвойовує, ні проводить радикальні реформи.

І саме це є найбільшою загрозою. Ригідність власного правлячого класу, а не путінський режим нищить Україну. Тобто головна проблема сек’юритизації полягає у тому, що найбільшою загрозою державній безпеці є не стільки Росія, скільки українські олігархи і зокрема олігарх-Президент, який зрештою є найбільшим прибічником «мінської змови» — антистратегічного явища в українській історії, коли під тиском міжнародної спільноти Україна втрачає не тільки територію, але і важливі складові свого суверенітету, зокрема конституційний суверенітет ".

=====================================================

" Великої війни з Росією олігархи та нинішні олігархічні політики не бояться — вони повтікають або домовляться з Росією. Стратегія протистояння та виживання України потрібна лише неолігархічним корпораціям та громаді. Відтак щодо стратегії України як країни-суспільства-території-держави залишається сподіватися лише на неолігархічний український бізнес та активну громаду ".

=====================================================

" з сьогоднішнім українським правлячим класом Україні війни з Росією не виграти. Мотивації українського правлячого класу — заробляти на війні та продовжувати бізнес з Росією — в принципі не дозволяють воювати: з ким торгуєш, з тим не воюєш. Мотивації українського правлячого класу постійно призводять до дерибану держбюджету, що не дає можливості фінансувати перемогу, навіть коли почнеться велика війна. Мотивації українського правлячого класу в принципі не передбачають стратегування — вони дрібні, глитайські і безперспективні.

Лише тотальне заміщення вертикально немобільного і нестратегічного українського правлячого класу на молоду українську еліту з розблокуванням вертикальної мобільності та з розблокуванням інноваційної спроможності дасть Україні шанс на перемогу. Лише молода еліта матиме шанс на стратегування, якщо звичайно ним скористається.

Еволюційно стратегія в Україні не з’явиться. Для цього потрібна своєрідна стратегічна революція як частина гуманітарної революції в Україні ".

Сергій Дацюк.

Tags: автор : Сергій Дацюк
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments