olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Купалочка з Купалом йдуть - Купала на Йвана ...

*
© Ось і настав Купальський вечір. Чарівний, теплий, загадковий ...

Вынок

З одного боку, це свято першого урожаю. Під цю пору вже багато чого на городі дало урожай. Перший ! І тому найсмачніший. ;) Тут і кабачки, і огірочки як пальчики, зелені і хрумкі. І молода картопелька - як звариш ціленьку, та з вершковим маслечком, а вона, як її розкусиш, і сама в середині як маслечко ... Смакота ! ;) Тут і зелений горошок, і малина, і вишні ... Дарунків від Бога - не перерахувати ! Смакуй досхочу !

А корівкам і кізочкам трави вдоволь, тож молока багато і тому : і маслечко, і сир ... Одним словом на стіл є що поставити і без м'яса.

З іншого боку - це свято загадковості, розваг біля водойм, літніх ворожінь, можна навіть квітку папороті пошукати. Бо кажуть саме сьогодні та квітка цвіте, а кому її вдасться відшукати то всі бажання збудуться, але ... тільки тому хто веде праведний образ життя, а коли є гріхи, то краще не ризикувати, бо і до покарання не далеко.

А веселитись, співати і ворожити, можна всім. ;) Найтрадиційніше ворожіння - пускати по воді вінок з польових квітів. І не просто вінок, а вінок сплетений своїми руками ! Покласти його на воду і трохи поспостерігати за ним, куди попливе - там і суджений буде. А якщо прибивається до берега і пливти ніяк не хоче, значить ще не час зустріти судженого, то ще треба почекати бодай рік.

Особливістю Купальської ночі є багаття. Сьогодні воно наповнене особливим сенсом. Якщо під час розпалювання воно враз спалахує, то це означає, що весь рік для тієї місцевості де його розпалюють, а також для її мешканців, буде щасливим. А якщо не хоче спалахувати з першого сірника, то можливі неприємності.

А ще вогонь цієї ночі має особливу очищувальну силу. Якщо переступити через той вогонь, в той час коли він уже догорає ( щоб жарини були добрячі, але без полум'я ) - то це буде очищенням від будь-якого негативу на весь рік. ©

Тож святкуйте, смакуйте всякою городиною, молочними смаколиками і дарами садів ! Очищуйтесь цілющим вогнем !;)

Зі Святом Вас ! Купала на Йвана ! ;)©


https://olga-den-f.dreamwidth.org/123960.html

Tags: СвЯта*
Subscribe

Posts from This Journal “СвЯта*” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments