olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

7 серйозних наслідків недосипання

*
1 1

Більшість з нас в певний момент життя відчували на собі наслідки недосипання. Через поганий сон або нестачу сну вам важко зосередитися, ви почуваєте себе незграбними, сонливими і фізично втомленими. Крім того, наступного ранку поганий сон віддзеркалиться на вашому на обличчі. Тим не менше, більшість людей все ж не знають, що нестача сну також може мати кілька серйозних довгострокових наслідків для здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в середньому людина повинна отримати від 7 до 8 годин сну на добу для того, щоб підтримувати хороше фізичне, емоційне і психічне здоров’я. Однак робота, спосіб життя і технології змусили нас зменшити кількість годин сну, і все більше і більше людей повідомляють про погану якість сну.

Нещодавнє дослідження, проведене в Університеті Техасу, виявило, що люди, які не отримували мінімальну рекомендовану кількість годин сну на добу 7 ночей поспіль, мали генетичні зміни, які можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, таких як ожиріння, хвороби серця, втрата пам’яті та ін.

Якщо ви спите 6 годин або менше, вам слід знати про серйозні ризики, які загрожують здоров’ю через недосипання.

Підвищений ризик інсульту

1.1

Дослідження клініки Майо в США встановили, що у людей, які погано сплять, існує підвищений ризик виникнення інсульту. У дорослих, які сплять протягом 6 годин або менше, в 4 рази більша ймовірність виникнення симптомів інсульту.

Ризик ожиріння

У тих, хто має проблеми зі сном або спить менше 6 годин на добу, як правило, більший апетит і бажання з’їсти більш калорійні продукти харчування. Недосипання, від якого вони страждають, призводить до низки гормональних змін, які, в свою чергу, впливають на апетит.

Більше того, поганий сон може мати довгострокові наслідки, зокрема ожиріння. На думку кількох дослідників, відсутність належного сну провокує значні зміни рівнів греліну і лептину в організмі; ці гормони відповідають за регулювання апетиту.

Підвищений ризик діабету

Дослідження Центру з контролю за захворюваннями показало, що низька якість сну пов’язана з підвищеним ризиком хронічних захворювань, таких як цукровий діабет II типу, і що люди, які недосипають, також менш чутливі до інсуліну.

Втрата пам’яті

Це не секрет, що поганий сон вночі може зробити вас більш забудькуватими і менш сконцентрованими. Більшість людей навіть не здогадуються, що в довгостроковій перспективі через недосипання у них можуть розвинутися серйозні когнітивні проблеми.

Регулярне неспання вночі може навіть призвести до втрати мозкової тканини. Це відбувається, тому що коли ми не спимо, кількість крові в молекулах мозку збільшується, тим самим викликаючи пошкодження головного мозку. Дослідження, здійснене в Університеті Каліфорнії, виявило, що нестача сну призводить до «пошкодження мозку».

Підвищений ризик застуди

Менша за необхідну кількість годин сну послаблює імунну систему, внаслідок чого підвищується ймовірність підхопити застуду або захворіти грипом. Це виявило дослідження, проведене Університетом Карнегі-Меллона.

Хвороба серця
Коли ви не отримуєте достатню кількість сну, ваш організм виробляє більше хімічних речовин і гормонів, які можуть змусити вас страждати на хвороби серця. Цей висновок зробили в ході дослідження, опублікованого в European Heart Journal, де стверджується, що люди, які сплять менше 6 годин на добу, до 48% частіше страждають від серцевих захворювань.

З іншого боку, дослідження, опубліковане Harvard Health Publications, свідчить про те, що недосипання викликає підвищення кров’яного тиску, закупорювання артерій і серцеву недостатність.

Можливе збільшення ризику раку

Дослідження американського центру вивчення раку виявило, що недосипання може бути пов’язане з ризиком раку кишечника або молочної залози. У цьому дослідженні взяли участь 1240 осіб. Було виявлено, що люди, які спали менше 6 годин на добу, вдвічі частіше мали поліпи у кишечнику, що, в довгостроковій перспективі, можуть стати злоякісними.

/ Здоров'я /

Tags: Обережно !, Про здоров'я
Subscribe

Posts from This Journal “Обережно !” Tag

 • Херсонцы находятся в смертельной опасности

  * На Херсонщине в связи с потеплением появились ядовитые пауки, такие как каракурты и тарантулы. Сейчас они только повылуплялись, поэтому из-за…

 • © Рай для кліщів.

  * © В Україні заборонили випалювати сухостій. Штрафи ввели драконівські. А скошувати траву, а особливо колючки і бур'яни нікому. Хто ж буде силу…

 • © Дурманяка і яблуня.

  * © Просто в центрі міста, поруч з майданом Свободи, є ось така клумба : Фото: olga_den_f Посеред клумби росте ябуня. І не якась там кислиця, а…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments