olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Сьогодні свято Пантелеймона

*
© Є такі свята яких особливо дотримувалися у в Україні, їх навіть боялися. Одне з них - свято Пантелеймона. Його ще називали свято Паликопи або Палія. У цей день намагалися нічого не робити, і бути особливо уважними, щоб не бути покараними стихією Вогню. Існує багато переказів про те, що працюючи у це свято люди, особливо хто працював у полях, страждали від пожеж спричинених переважно блискавками, які вважалися Божою карою. З цьогоприводу є така приказка : " Як Бог запалив, то чоловік не погасить ".

Під цю пору сильні грози були частими гостями в Україні, тож на їх випадки, у кожній родині на покуті постійно стояла свічка-громовиця, тобто свічка освячена у церкві у Чистий четвер напередодні Великодля. Якщо приближалася гроза, цю свічку запалювали біля божниці і читали відповідні молитви або " Отче Наш ", щоб лиха негода обійшла дім стороною і не накоїла пожежі.

Щоб не розгнівати Палія, люди намагалися вшанувати його - запалювали свічки перед іконою з його зображенням, і намагалися в цей день відпочивати, особлива заборона була на перевезення снопів з полів, бо тоді " Палій обов'язково вцілить блискавкою ". З цього приводу існує багато застережливих переказів, ось один із них.

Якось чоловік пїхав возити снопи. В полі він зустрів незнайомця, що ходив між копами. Чужинець запитав :
- Що ти тут робиш ?
- Хліб звожу ...
- А хіба ти не знаєш, що сьогодні Паликопа ?
- Ось як звезу копи, - відповів господар, - отоді й узнаю, що це за Паликоп такий !
Не встиг він підійти до воза, як небо нагло затягли грозові хмари, загримів грім, вдарила блискавка, і все жито згоріло. А від незнайомця і слід простиг.


Тож зі Святом Вас !
Відпочивайте,та будьте пильними, обережними і уважними цього дня ! )))

https://olga-den-f.dreamwidth.org/38534.html

Tags: СвЯта.
Subscribe

Posts from This Journal “СвЯта.” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments