olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Так хто там хотів у ЄВРОПУ ? А дехто вже там. ;)

*
В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ МІСЦЕВІ ВЛАСНОРУЧ ПРОКЛАЛИ АСФАЛЬТ ТА ОБЛАШТУВАЛИ ВСІ ДОРОГИ.До робіт долучилися майже всі мешканці села.

У селі Велика Добронь Ужгородського району місцеві мешканці не стали чекати чергових обіцянок місцевої влади та власноруч за особисті гроші облаштували вулиці.

Протягом серпня вони заасфальтувати майже всі вулиці, зробили тротуари, дренажні канали та квітники, повідомляє місцеве видання Мukachevo.net.

"Далі буде не гірше ніж в Європі!", - розповідають місцеві. Ідея зробити все власними руками належить місцевому підприємцю Йожефу Раті, який нині мешкає в Угорщині. Перш за все, було створено громадську організацію "Регіональний розвиток Великої Доброні". Вже потім, вона отримала згоду та підтримку сільської ради, а також частково фінансування надійшло з Угорщини.

Найголовніше, що вдалося зібрати людей - до робіт долучилися майже всі мешканці села.

Голова громадської організації Ференц Нодь розповів, що в селі дуже довго всі чекали на дії влади, оскільки дорога дуже важлива та на ній постійно жвавий рух.

"Однак так і не дочекалися. Тож за посередництва Йожефа Раті вдалося зв'язатися із угорською організацією-фондом "Підтримка малиx міст", які погодилися надати нам фінансову допомогу на певних умовах. Адже суми вистачало лише на придбання окремиx матеріалів. Все інше - теxніку, робітників - ми мали забезпечити самостійно", - розповів Ференц.

Важливою умовою співробітництва було те, участь мають взяти місцеві жителі та про всі виконані роботи необхідно звітувати на сайті.

Окрім нового покриття, було також очищено та поглиблено дренажні канави та забетоновано тротуари. На це витратили лише 8 робочих днів на все село.

Найцікавіше, що квадратний метр асфальту коштував лише 150 гривень - це втричі менше ніж в державних організаціях.

"Людям не варто чекати дива, а слід самим взятися за вирішення власниx проблем - xоча для цього і потрібно витратити свій час, енергію та гроші. Але інакше нічого не вийде. І головне, що ніxто нікого не примушував - всі знали, що роблять для себе!", - розповідають у селі.

У громадській організації повідомили, що пишаються результатом та готові поділитися досвідом з іншими населеними пунктами.Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що в Україні вже ліквідовано близько 60% ям на дорогах, однак деякі області потребують пильної уваги. За його словами, на ремонт доріг вже було витрачено 1,19 млрд грн.

Однак є деякі області, в яких ремонтні роботи відбуваються вкрай повільно.

ТСН.

Tags: Отакої, Про УКРАЇНЦІВ
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments