olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

"Схаменіться! будьте люди, бо лихо вам буде. Розкуються незабаром заковані люде".

"Представители западных стран возмущены провалом борьбы украинской власти с коррупцией".

Тільки близько п'яти відсотків суддів можна вважати чесними. Саме тому за останні п'ять років жоден високопоставлений чиновник не був притягнутий до відповідальності.

Представники західних країн обурені провалом боротьби з корупцією, рівень якої настільки критичний, що міжнародна організація по оцінці індексу корупції Transparency International дала Україні жахливу оцінку серед усіх країн СВІТУ! Цей індекс залишаєшся критично високим навіть через два роки після повалення колишнього президента Віктора Януковича.

Нещодавно МВФ прийняв рішення передати Україні пакет фінансової допомоги в розмірі одного мільярда доларів, який був заморожений з лютого, коли Києву було дано чітку вказівку про необхідність проведення суттєвої боротьби з корупцією та економічних реформ для того, щоб відновити фінансування.

«Позитивне рішення МВФ є свідченням того, що світ визнає, що в Україні дійсно відбуваються реформи, що відбуваються реальні і позитивні зміни, що країна рухається в правильному напрямку», - заявив президент Порошенко.

Але виконавчий комітет МВФ зробив багатозначний акцент на тому, що Україна не виконала всі умови (стосовно боротьби з корупцією - ред.), які повинна була виконати. І через кілька днів після переказу грошей Європейський союз оголосив, що буде ініціювати створення нової програми по боротьбі з корупцією в країні.

Гройсман - другий прем'єр-міністр України, якому довелося визнати, що жоден з багатих бізнесменів або олігархів після вигнання Януковича так і не був притягнутий до відповідальності. Подібні заяви вже звучали в минулому році з вуст його попередника Арсенія Яценюка.

Розслідування щодо впливових підозрюваних або просто не проводилися або були зупинені. Джеффрі Пайетт, до недавнього часу американський посол в Україні, публічно привів в приклад колишнього українського міністра екології Миколи Злочевського, чиї активи в розмірі $ 23 млн. Були заморожені в Лондоні в минулому році. Генпрокуратура під керівництвом Віктора Шокіна заявила, що у неї немає ніяких доказів проти Злочевського, і постановила повернути йому гроші.

Шокін був звільнений сім місяців тому, крісло генерального прокурора зайняв Юрій Луценко, який під час президентства Януковича був політичним в'язнем. Але це не призвело ні до чого хорошого.

Луценко наполягає на тому, що зміни вже помітні: призначаються нові люди, які зуміють «очистити структуру від зрадників і хабарників, і матимуть справу з корупцією». Але генеральний прокурор додає, що «це не той випадок, коли програма реформ виглядає як боротьба білих і пухнастих ангелів зі старими потворними динозаврами».

Віталій Касько, колишній заступник генерального прокурора, який зараз працює в Transparency International, не вірить словами Луценка. Він сказав: «Генеральна прокуратура повинна бути очищена, починаючи з самого верху. Але вони не роблять цього. Замість того, Луценко каже, що в органах прокуратури не існує ангелів або демонів ».

Втім, ситуація в Україні критична. Влада і корупція знищує власну країну і ніякі гроші чи інша допомога від світової спільноти в таких умовах Україні вже не допоможуть.

Оригsнал на Independent
Переклад російською – Андрій Сабадир, переклад українською - olga_den_f.

Tags: про корупцію
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments