olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Про народні прикмети, яким я довіряю. Мої спостереження : Якою буде подальша осінь і зима.

*
© Народним прикметам я довіряю. Але не всім. Я довіряю тим прикметам, які я чула ще з дитинства від старших людей, коли ще не було інтернету.

В інтернеті прикмет ціле море, але вони іноді трапляються з хвостиками. Тобто вони вже звучать не так як я чула їх у дитинстві, деякі віщують зовсім протилежне тим які я заю від старожилів, або тим, які я читала у доінтернетних дослідників.

От наприклад, прикмета яка стосується весняного свята під назвою 40 святих. Я в дитинстві від старих людей чула : "Якщо на 40 святих мороз, хоча б зранку, то цього дня 40 морозів змерзне і далі вже морозів буде набагато менше ніж 40, а якщо в цей день морозу не буде зовсім, то після 40 святих обов'язково буде ще 40 морозів". Селяни завжди уважно стежили за погодою в цей день, і якщо морозу не було, то записували дні в які після цього свята були приморозки. Як правило, тільки після 40-го морозцю висаджували розсаду огородини у відкритий ґрунт.

В інтернеті пишуть хто як. Є запси, що 40-святих без морозу - віщує тепло, але згідно з моїми спостереженнями, це не правда.

У жовтні є прикмети які підкажуть якою буде подальша осінь, і якоб буде зима.

Згідно з прикметами, які я знаю, зима 2016-2017 лютою не буде. Про це "повідомив" день 4 жовтня : було хмарно і тихо, а про сувору зиму попереджує ясна погода із різким північно-східним вітром у цей день.

Ще одним днем показчиком зимової погоди є Покрова 14 жовтня. Яка погода на Покрову - така і зима. Якщо на покрову не випаде сніг, то не випаде він ні в листопаді, ані в грудні.

Показчиком же погоди на подальшу осінь, є декілька днів :

По перше 14 вересня - день Семена Літопродавця. У цьому році він його продав. ;))) Свідченням було те, що на семена хоч у день і було сонячно, але був холодний вітер, тож було холодно, і до того ж вечером пішов дощ.

Другий показчик подальшої осені - Федорин день - 24 вересня. Старі люди казали : " Цього дня повторні торги за літо, яккщо цього дня Федора літо назад викупить то буде тепло. І в цьому році було холодноі хмарно, тож означає що Федора літо не викупила, будемо мерзнути.(((

Третій показчик осені був учора, 8 жовтня - яка погода 8 жовтня, така і протримаєнься протягом 3-х тижднів. У нас було хмарно цілий день, ще і дощік іноді накрапував, а як стемніло, був просто ливень та ще і з грозою і аж до самого обіду сьогоднішнього дня. Тож три тиждні, імовірно, погода буде "кислою" ;)))

Ось такі передбачення про погоду, від olga_den_f ;))) Кому цікаво перевіряйте ;)

https:/olga-den-f.dreamwidth.org/154270.html

Tags: Прикмети
Subscribe

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments