olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Чукотка та Аляска. Однаковий клімат, але різні долі

В день річниці зі свого архіву :

Оригинал взят у olga_den_f в Чукотка та Аляска. Однаковий клімат, але різні долі
У День 148 річниці продажу росіянами Аляски США порівняймо рівень її розвитку з сусідньою російською Чукоткою.18 жовтня 1867-го року Росія продала Аляску США. Саме цього дня на цій частині суші було спущено російський прапор і піднято американський - США формально вступили у права володіння над величезною північноамериканською територією, проданою Росією за $7.2 млн.

Сьогодні Аляска найбільший штат США на північно-західній околиці Північної Америки, що має в своєму складі півострів Аляска: усю північно-західну частину материка, Алеутські острови й архіпелаг Олександра. До речі, Аляска стала 49-м штатом Сполучених Штатів 3 січня 1959 року.

Порівнявши деякі статистичні дані Аляски та Чукотського краю, виявилося, що росіяни досі перебувають у Середньовіччі, де нема залізничного сполучення, а авіасполучення лише починає розвиватися.

Крім того, у Росії кульгають на дві ноги і автомобільні дороги, які згідно державних звітів, лише "активно" будуються.

Тоді, як Аляска є одним з найбільш розвинутих штатів Америки, з потужною інфраструктурою та високими показниками доходів на душу населення.Аляска (США). Найбільший за площею штат США, знаменитий своїми природними багатствами. На території Аляски знаходиться: понад 3 млн озер і 3 тис. річок.

Населення Аляски – 626 тис. чоловік

Загальна площа — 1 717 855 км²;

Доходи та витрати Аляски: ВВП штату у 2005 р. склав $39.9 мільярдів. На душу населення за 2005 р. ВВП склав $60,079, третій показник у США.Залізниця: Аляскинська залізниця — зв'язує міста Сьюард і Фербанкс. Функціонує з 1909 року (офіційна дата відкриття — 1914 рік), довжина — 760 кілометрів. Одна з небагатьох залізниць світу, яка проходить через національні парки (Деналі), і одна з небагатьох, де деякі потяги можна зупинити і підсісти на них, помахавши білою хусткою, тобто автостопом.

Авіасполучення: У зв'язку з важкою доступністю більшості місць штату на Алясці дуже розвинене повітряне сполучення: фактично, кожен населений пункт, у якому живе хоча б два-три десятки жителів, має свій аеродром.

На территории Аляски находятся 5 великих (4 з них міжнародних) аеропортів. Загальна кількість летовищ перевищує дві сотні.

Автомагістралі• Автомагістраль Річардсона (592 км, від Вальдеса до Фербенкса)
• Аляскинська автомагістраль (+2237 км, від Дельта-Джанкшен до Доусон-Крік, Британська Колумбія, Канада), відома також як Військова автомагістраль Аляска - Канада
• Автомагістраль Далтона (667 км, від автомагістралі Еліота, північніше Фербенкса, до містечка Дедхорс ("Мертвий кінь", Deadhorse англ.) В декількох км від Прадхо-Бея)
• Автомагістраль Клондайка (705 км, від Скагуей до Доусона в Юконі, Канада)
• Паркова автомагістраль (520 км, від Анкоріджа до Фербенкса)

Увіддалених ррйонах дуже популярні невеличкі приватні літачки.

АЛ 6


АЛ 1


АЛ 7

Взимку коли все вкрите товстим шаром снігу користуються снігоходами.

АЛ 5

Дуже красива недоторкана природа Аляски.

АЛ 2


АЛ 3

Ну і про Чукотку. Автономний округ Росії - Чукотський край.

ЧУК

Чукотський автономний округ - суб'єкт Російської Федерації на Далекому Сході.

Межує з Республікою Саха (Якутія), Магаданської областю та Камчатським краєм. На сході має морський кордон з США.

Вся територія Чукотського автономного округу відноситься до районів Крайньої Півночі.

Населення – 50 тис. чоловік

Загальна площа – 721481 км²;

ЧУК 2

Залізниця: Чукотський край досі немає залізничного сполучення. Це один з шести регіонів Росії, який живе без залізниці.

Авіасполучення: Кількість аеропортів – 11.

Автомагістралі: У 2012 році розпочато будівництво федеральної автомобільної дороги "Колима-Омсукчан-Омолон-Анадир", яка забезпечить цілорічний транспортний зв'язок Чукотки з дорожньою мережею Далекого Сходу Росії.

Зараз на території Чукотського АО діє федеральна дорога А384 протяжністю 30,5 км від вертолітного майданчика міста Анадир до аеропорту в селищі Вугільні Копальні, причому 8 км шляху проходить безпосередньо по льоду Анадирського лиману.

ЧУК 3

Витрати бюджету: На жаль, знайти дані про рівень ВВП Чукотскього краю не вдалося.

Проте відомо, що витрати Чукотського автономного округу в 2015 році мають скласти $321, 318 тис. Тобто у середьому на душу населення ця сума складає $6 тис.

Взагалі за рівнем витрат на душу населення АО Чукотський рай знаходиться на шостому щаблі у Росії.
/ ЗМІ /

=========================================

Цікаво, чі мріє аляска повернутися на батьківщину так як Крим ?

АЛЯСКА


Tags: про Аляску
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Невідкладна робота на завтра.

  * © Щойно ми з Мурзею спіймали мишу. В хаті (!) під столом. З одного боку Мурзя, з іншого я з бухобійкою, миші діватись було нікуди. Завтра будемо…

 • © Вітаю зі святами, чотирма у один день !

  * 14 жовтня Україна відзначає одразу чотири славетних свята – День Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України, День…

 • © Для покращення зору.

  * © Почався горобиновий сезон. Раніше я думала що горобина їстівна лише для птахів, але згодом з'ясувалося що горобина їстівна і для людей і навіть…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments