Напевно практично у кожного, хто має свою садову ділянку, є трохи малини. Але іноді, в ягодах малини можна помітити черв'яків. Щоб їх там не було, а також, щоб Ваш малинник почував себе добре, необхідно ранньою весною, коли бруньки ще не набрякли, облити кущі з лійки гарячою (70-80 °) водою з таким розрахунком, щоб вода потрапила на все стебло і під корінь.
Коли земля ще мерзла, це коріння не зашкодить. Обливати можна не тільки малину, а й чорну, червону та білу смородину, і аґрус.
Проводять таку операцію і восени, коли температура повітря -3-5 °. Але перш за все, якщо у Вас є ще і суниця, цю процедуру слід провести на ділянці з суницею, де якраз і розмножується малиново-суничний довгоносик - квіткоїд.
Щоосені, якщо Ви малину НЕ перекопуєте, її необхідно мульчувати перегноєм, тирсою, торфом або компостом. При цьому всі шкідники, які живуть на поверхні грунту, засипаються шаром мульчі і таким чином отримують добру перешкоду щоб звідти вибратися.
В період бутонізації та цвітіння малини, ввечері жуків можна струшувати на розстелену плівку (якщо дозволяє грядка), а потім знищити, бажано спалити в багатті. Але такий спосіб досить трудомісткий і займає досить багато часу, тому що це потрібно проводити щодня до повного знищення шкідників.
Також малину можна обприскувати розчином з гірчиці: 20 г порошку гірчиці розчиняють у відрі води, настоюють пів дня і кілька разів обробляють кущі.
Гірчицю можна замінити харчовою содою - 2 повні столові ложки на 10 літрів води.
Journal information